Полярники розповіли, навіщо метеорологи їздять в океан

Читать на русском

Науковці мають можливість відслідковувати стан води в Південному океані

Читать на русском
Полярники розповіли, навіщо метеорологи їздять в океан

Науковці мають можливість відслідковувати стан води в Південному океані

Щотижня метеорологи мають виконувати рейдові океанографічні спостереження. Простіше кажучи, вони виходять на човні у визначені точки океану й за допомогою спеціального зонда вимірюють температуру, солоність та густину морської води. Також за диском Секки визначається прозорість води.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Навколо острова Галіндез таких точок дві: у протоці Пенола, де вимірювання проводяться на глибині близько 100 метрів (фрагмент на відео), та резервна точка в протоці Мік на глибині не менш як 30 метрів. Коли океан замерзає і вийти у велику протоку неможливо, спостереження роблять тільки в ближчому Міку, якщо крижаний покрив достатньо стійкий. Спершу в цьому покриві метеорологам треба зробити лунку, а потім уже занурювати прилади.

За допомогою таких безперервних даних науковці мають можливість відслідковувати стан води в Південному океані, процеси, що там відбуваються, та вплив на них зміни клімату. Зокрема, визначається розшарування або ж вертикальна структура вод океану поблизу станції, фіксуються епізоди розпріснення океану під час танення льодовиків. Від розшарування залежить локальна циркуляція прибережних вод, їхнє перемішування, а відтак — і біологічні процеси в океані. Тому рейдові океанографічні спостереження часто проводяться паралельно з відбором хіміко-біологічних проб та дослідженнями океанічного планктону.

Фото: Василь Матковський
Фото: Василь Матковський

 

Фото: Василь Матковський
Фото: Василь Матковський

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор писав, для чого полярники станції "Академік Вернадський" їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.