Саботаж з боку польських фермерів ризикує поновитися, причину вони обрали сміховинну
Україна може постраждати через черговий саботаж з боку польських фермерів. Вони загрожують знову вийти на протести та заблокувати кордони України з Польщею. На цей раз фермери заявили, що виступають проти української малини – звучить смішно, але це офіційна заява.
Про це написали польські ЗМІ. Зазначається, що протести можуть поновитися після того, як поляки завершать польові роботи – тобто коли фермерам знову нічого буде робити. Польські аграрії заявили, що у приплив агропродовольчої продукції з України нібито знищує ринок ягід, на якому поляки продають власну продукцію.
Річ у тому, що польські фермери не здатні конкурувати з українською малиною на міжнародному ринку – у нас вища якість та нижча ціна. Напливу української ягоди на польський ринок немає – вона йде транзитом у Європу. Проте поляків саме це й дратує.
Зокрема поляки скаржаться, що нібито отримують не більше семи злотих за кілограм малини й це, мовляв, нижче за рівень рентабельності. Замість того, щоб підвищувати власну конкурентоздатність, фермери традиційно вирішили звинуватити в усьому Україну.
"Це кілька тисяч тонн – так припускають виробники. Останнім часом спостерігається значне зниження закупівельних цін, що явно спричинене імпортом з України", – заявив польським виданням член Люблінської сільськогосподарської палати Сильвестр Дзієвульський.
На даному етапі мова йде не про польський ринок, а про спробу фермерів вплинути на ринки інших держав Євросоюзу, зокрема на ринок скандинавських країн, а також завдати чергового підступного удару українській економіці. Фермери вимагають від польського уряду вжити заходів та погрожують протестами на кордоні.
"Введення лімітів залежить від нашої влади. Принаймні так вважають виробники", – заявив Дзієвульський.
Польські фермери активно протестували на кордоні ще з 9 лютого. Зокрема, вони виступили проти набору ініціатив Єврокомісії, які спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 року. Йдеться про "зелену угоду". Також польські фермери активно протистояли імпорту сільськогосподарської продукції з України.
Фермери вимагали від національного уряду створення нової спільної сільськогосподарської політики. Вони вимагали також, щоб відбулося відновлення митних зборів на продукцію з України, розширення портової інфраструктури та залізничного сполучення, аби покращити логістичні аспекти транспортування сільськогосподарської продукції.
28 березня українська делегація прибула до Польщі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск зустрілися у Варшаві. Проте фактично протести йшли ще весь квітень. Саботаж польських фермерів вплинув на ситуацію на фронті російсько-української війни, що не додало симпатій до поляків в простих українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.