Українська делегація прибула до Варшави для переговорів: чи вдасться розблокувати кордон

Читать на русском

Очікується, що на зустрічі вирішиться питання про ситуацію на польсько-українському кордоні

Читать на русском
Денис Шмигаль і Дональд Туск
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і його польський колега Дональд Туск 28 березня зустрілися у Варшаві

Очікується, що на зустрічі вирішиться питання про ситуацію на польсько-українському кордоні

У четвер, 28 березня, українська делегація прибула до Польщі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск зустрілися у Варшаві. Політики мають обговорити нагальні питання, які стосуються відносин між нашими державами.

Про це повідомив глава уряду України у своєму телеграм-каналі. Очікується, що на зустрічі йтиметься не тільки про ситуацію в сільському господарстві та на польсько-українському кордоні, а й про спільне виробництво боєприпасів, енергетику, передачу електроенергії та культуру.

"Розпочинаємо візит до Польщі із зустрічі з Прем'єр-міністром Дональдом Туском. Скоординуємо наші питання перед спільним засіданням урядів. Говоритимемо про зброю для України, ситуацію на кордоні наших держав, розвиток торгівлі та інфраструктури. Розраховуємо на прагматичний і конструктивний діалог та напрацювання дієвих рішень", - написав Шмигаль.

Проте, напередодні переговорів Туска та Шмигаля, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що на сьогодні Україна не має діалогу з Польщею щодо розблокування кордону. Про це вона сказала в інтерв'ю "Європейській правді", яке вийшло в рамках спецпроєкту "Торгові війни", що виходить за підтримки юридичної фірми "Ілляшев та Партнери".

За її словами, Київ та Варшава ведуть переговори щодо можливого врегулювання проблемних питань, але з боку польського уряду не видно готовності до поступок.

"Маючи переговори щодо моніторингу експорту та імпорту певної продукції, ми не маємо діалогу щодо того, як завершити кризу, пов'язану з блокуванням українського кордону", – зізналася урядовиця.

Ситуація на польсько-українському кордоні

Польські аграрії активно протестують ще з початку лютого. Перелік їхніх претензій та вимог дуже широкий. Зокрема, вони виступають проти набору ініціатив Єврокомісії, які спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 року. Також вони активно протистоять імпорту сільськогосподарської продукції з України.

21 лютого Зеленський доручив українському уряду бути на польському кордоні та запросив польську сторону підтримати участь у цій зустрічі. Представники українського уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у п’ятницю, 23 лютого, прибули на польський кордон для врегулювання питання щодо протестів фермерів, які блокують рух вантажівок. Втім, зустріч з польськими урядовцями не відбулася, адже вони не приїхали.

Нагадаємо, що президент Польщі Дуда відреагував на блокаду українського кордону та заявив, що це "складне питання", але винна у цьому російська агресія проти України. За його словами, те, що зараз відбувається на кордоні, є певним конфліктом інтересів між польськими фермерами, які бояться за своє існування, та виробниками сільськогосподарської продукції в Україні. Влада країни намагається владнати його.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.