Польські фермери повністю перекрили рух вантажівок на чотирьох пунктах пропуску - ДПСУ

Читать на русском

Станом на ранок 12 березня на п'яти напрямках у чергах на території Польщі загалом знаходяться 1500 вантажівок

Читать на русском
Блокада кордону
Заблоковані ПП "Шегині", "Ягодин", "Угринів" та "Устилуг"

Станом на ранок 12 березня на п'яти напрямках у чергах на території Польщі загалом знаходяться 1500 вантажівок

Польські фермери повністю перекрили рух вантажівок з України до Польщі за напрямами пунктів пропуску "Шегині", "Ягодин", "Угринів" та "Устилуг". Станом на ранок 12 березня в чергах на території Польщі знаходяться 1500 вантажівок. Автівки й автобуси вільно перетинають кордон.

Про це в коментарі "Укрінформу" повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. Він нагадав, що загалом протести тривають на 5 пунктах пропуску.

"Нині польські протестувальники взагалі не пропускали вантажівки в бік Польщі у напрямку пунктів пропуску "Шегині", "Ягодин", "Угринів" та "Устилуг" ", - сказав речник ДПСУ.

Також, за словами Демченка, польські фермери пропускають по напряму ПП "Ягодин" і "Шегині" вкрай малу кількість автівок із Польщі в Україну. За минулу добу було 50 та 30 відповідно.

Станом на ранок вівторка на 5 напрямках, на яких тривають протести, у чергах на території Польщі загалом знаходяться 1500 вантажівок. Найбільше - навпроти пункту пропуску "Ягодин". При цьому легкові авто й автобуси скрізь вільно перетинають кордон, для цієї категорії транспорту по той бік кордону рух не обмежується.

Демченко нагадав, що в ніч на 9 березня польські фермери припинили блокування в напрямку пункту пропуску "Корчова-Краківець", однак це, швидше за все, тимчасово, адже відповідно до наявної інформації від польської сторони, з 13 березня польські фермери планують поновити протест. Черга на цьому напрямку станом на ранок 12 березня - близько 500 вантажівок.

Протести на кордоні з Польщею

Польські фермери протестують проти набору ініціатив Єврокомісії, які спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 та імпорту сільськогосподарської продукції з України. Фермери також вимагають створення нової спільної сільськогосподарської політики. Вони хочуть, щоб відбулося відновлення митних зборів на продукцію з України, розширення портової інфраструктури та залізничного сполучення, щоб покращити логістичні аспекти транспортування сільськогосподарської продукції.

Наприкінці минулого тижня відбувалася зустріч прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска з лідерами фермерського руху. Польські фермери не змогли домовитися з польським урядом. Тому вони заявили, що будуть продовжувати протести на кордоні з Україною. Ба більше - вони лише посилюватимуться. За словами представника протестувальників Анджея Собонінського, Туск сказав, що не планує повністю закривати кордон для імпортного продовольства. Він збирався лише організувати експорт надлишків зерна, щоб стабілізувати ринок. Втім, такий варіант не сподобався фермерам, які вважають, що з відкритим кордоном ці надлишки з’являться знову.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.