Польські фермери тимчасово розблокували один з пунктів пропуску: деталі від ДПСУ

Читать на русском

Наразі розблокований пункт пропуску "Краківець", проте в черзі там все ще залишається близько 600 фур

Читать на русском
Блокада кордону
Поляки продовжують блокувати рух на кордоні

Наразі розблокований пункт пропуску "Краківець", проте в черзі там все ще залишається близько 600 фур

Польські фермери тимчасово розблокували пункт пропуску "Краківець". Орієнтовно, рух транспорту там не блокуватимуть до середи, 13 березня. Загалом на кордоні на п'яти пунктах пропуску в чергах наразі стоять 1700 вантажівок.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко. Він наголосив, що польські фермери продовжують блокувати рух на кордоні.

"Станом на ранок неділі вони блокують рух на п'яти напрямках. До цього, як відомо, було шість напрямків, а в ніч з 8 на 9 березня вони припинили свої дії на напрямку "Краківець". Це тимчасово, бо вони зазначили, що свої дії поновлять орієнтовно 13 березня", - каже Демченко.

Він додав, що хоча пункт пропуску "Краківець" розблокований і рух там відбувається інтенсивно, проте черга з вантажівок на території Польщі в бік перетину кордону в напрямку України там залишається - близько 600 фур. На інших п'ятьох напрямках, за словами речника, в чергах зараз залишаються 1700 вантажівок.

Демченко також зазначив, що на двох напрямках - "Ягодин" та "Шегині" - проїзд вантажівок повністю заблокований в бік Польщі. В бік України за минулу добу через пункт пропуску "Ягодин" проїхали близько 50 вантажівок і близько 35 - через пункт "Шегині". Що стосується гуманітарних та інших важливих вантажів, то, за словами Демченка, вони до України прибувають.

Протести на кордоні

Польські фермери виступають проти напливу українських товарів і проти європейської політики загалом, пов'язаної з так званим "Зеленим курсом" ЄС. Поляки вимагають відновити митні збори на продукцію з України, розширити портову інфраструктуру та залізничне сполучення, щоб покращити логістичні аспекти транспортування сільськогосподарської продукції. Фермери протестують проти обмеження бюрократії в сільському господарстві, скасування заборони на використання азотних добрив з листопада до кінця лютого, збільшення ліміту допомоги до 50 тисяч злотих або сприяння сільськогосподарським інвестиціям у сільській місцевості.

Щодо української агропродукції, то в Європейському Союзі кілька відреагували на польські протести й пообіцяли посилити нагляд за дотриманням умов перевезення зерна з України. Адіна Валеан, єврокомісар з транспорту, заявила, що страйки фермерів мають на меті врегулювати ситуацію з несправедливою конкуренцією та підтримати вільну торгівлю, що сприятиме економічному розвитку всього Європейського Союзу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми поговоримо з Вадимом Інгеровим про засідання круглого столу щодо свободи слова, де обговорюється можливе блокування Telegram для запобігання поширенню дезінформації. Розкриємо суть цієї зустрічі, розглянемо можливість блокування медіа та причини відсутності прямих представників бізнесу, ЗМІ, а також Telegram на цих засіданнях. Приєднуйтеся до нас для детального обговорення цих питань.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.