Нова програма дозволить не віддалятися від української освіти
Безліч українських школярів, які через російську агресію переїхали жити за кордон, вимушені вчитися одночасно в двох школах: місцевих офлайн та українських - онлайн. У Міністерстві освіти й науки (МОН) України вирішили допомогти нашим дітям та трохи "розгрузити" їх.
Для цього Міносвіти запроваджує нову освітню програму спеціально для тих, хто навчається за кордоном. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.
За наявною інформацію, контент такої програми буде переважно "українознавчим". Він дасть дітям змогу робити менше домашніх завдань та більше відпочивати, балансуючи між двома школами.
"Ця програма є частиною плану МОН щодо зменшення навчального навантаження на українських дітей за кордоном. Адже чимало з них навчається в місцевих школах, продовжуючи здобувати українську освіту дистанційно", - сказано в пресслужбі Міністерства освіти.
Щоб позбавити таких учнів потреби навчатися у двох школах одночасно, раніше в МОН рекомендували нашим школам зараховувати оцінки за предмети, які вивчаються і в закордонних, і в українських школах, переводячи їх на 12-бальну або ж двобальну шкалу ("зараховано"/"не зараховано"). В той же час ті дисципліни, які за кордоном не вивчаються (українська мова та література, історія України, тощо), нашим школярам все ж потрібно доздавати онлайн.
"Тепер міністерство планує офіційно запровадити модель, за якою учні за кордоном зможуть складати... тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах. За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи", - пише пресслужба МОН.
Наразі в школах Європейського Союзу навчаються більше 500 тисяч українських школярів. При цьому багато з них вимушені робити це одразу в двох освітніх закладах: в місцевому, адже часто цього вимагає закон країни, та в українському - щоб не втрачати комунікацію з батьківщиною та отримати в підсумку українські документи про середню освіту.
Само собою, в наших школах діти займаються дистанційно. Це дуже складно: адаптація та вивчення мови в європейській школі, а потім ще й уроки в своїй рідній, але вже в форматі онлайн. Про величезні обсяги домашніх завдань нічого й говорити. В підсумку, школярі дуже сильно перевтомлюються, що викликає в них стрес та зниження успішності в навчанні.
Саме для цього МОН придумує певні ідеї, які мають хоча б трохи полегшити становище маленьких українців, що стали біженцями в ЄС. Однією з цих ініціатив і є спрощення шкільної програми. Планується, що в різних регіонах України будуть визначені школи з класами дистанційного вивчення цих предметів. Втім, поки що рішення не ухвалене.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.