Польща направила до регіонів пігулки йоду через загострення ситуації на Запорізькій АЕС

Читать на русском

Загарбники обстрілюють ЗАЕС і створюють потенційно небезпечну ситуацію

Читать на русском
Польща направила до регіонів пігулки йоду через загострення ситуації на Запорізькій АЕС

Загарбники обстрілюють ЗАЕС і створюють потенційно небезпечну ситуацію

У Польщі для захисту цивільного населення між відділами рятувальної служби розподілили таблетки йодиду калію. Це зробили у зв’язку з бойовими діями, що ведуться в районі Запорізької АЕС. Відповідна процедура, передбачена законодавством на випадок можливого виникнення радіаційної загрози.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства внутрішніх справ й адміністрації Польщі. Зараз такої загрози немає, ситуація знаходиться під постійним моніторингом Національного агентства з атомної енергії РП. 

"У межах проведення антикризових заходів та цивільного захисту, у зв’язку з інформацією у ЗМІ про бойові дії в районі Запорізької АЕС до районних відділень державної рятувальної служби передали таблетки з йодидом калію", - зазначається в повідомленні.

Зазначається, що це стандартна процедура, передбачена законодавством на випадок можливого виникнення радіаційної загрози. Водночас у МВС Польщі запевнили, що зараз такої загрози немає, і ситуація знаходиться під постійним моніторингом Національного агентства з атомної енергії РП. Служби, які відповідають за державну безпеку, перебувають у постійній готовності, і для кожного громадянина Польщі забезпечено відповідну кількість йодиду калію. У відомстві нагадали, що не можна вживати йодид калію для профілактики без рекомендації лікарів.

Що відомо про обстріли Запорізької АЕС 

Російські війська обстрілюють найбільшу атомну станцію в Європі, звинувачуючи в цьому ЗСУ. 11 вересня шостий енергоблок Запорізької АЕС відключили від енергомережі. Він працював в режимі острова, заживлюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт), оскільки обстріли окупантів пошкодили всі лінії зв'язку ЗАЕС з енергосистемою України. Після поновлення роботи однієї із цих ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим від енергосистеми України. Відтак прийняли рішення щодо відключення енергоблока №6 і переведення його в найбільш безпечний стан – холодний зупин (ситуація, в якій не відбувається жодної ланцюжкової реакції). У разі повторного пошкодження ліній зв'язку з енергосистемою, ризик чого залишається великим, живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального. Експлуатуюча організація ЗАЕС – "Енергоатом" здійснює всі можливі заходи, щоб організувати постачання на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального. Для недопущення аварійної ситуації на станції необхідно припинити рашистські обстріли ліній зв'язку ЗАЕС з енергосистемою та створити навколо неї демілітаризовану зону. Після цього лінії зв'язку можна буде відремонтувати, забезпечити включення і подальшу безпечну роботу атомної станції.

Йодна профілактика у разі радіаційної аварії

Йодну профілактику проводять тільки після офіційного сповіщення. У разі радіаційної аварії, рекомендовано приймати йодид калію. Держава закупила йодид калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей. Якщо аварія вже сталася, категорично не можна залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. У будь-якому випадку варто чекати сповіщень. Препарат не можна використовувати "для профілактики". Його приймають одноразово виключно після оповіщення від офіційних органів влади. Оптимальним є прийом калію йодиду за 6 годин до впливу радіоактивного йоду. Зважаючи на малу ймовірність прогнозування такої ситуації, допустимим для прийому препарату є проміжок часу від 24 годин до моменту надходження радіоактивного йоду до організму та до 8 годин після його впливу.

Джерело: МОЗ
Джерело: МОЗ

Нагадаємо, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Крім того, в Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС. 

Також Інформатор писав, що робити у випадку радіаційної аварії на Запорізькій АЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.