У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Це найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція
В Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС. До його складу увійшли рятувальники, поліцейські та представники місцевої влади.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, передає Інформатор.
"Ми розуміємо, що маємо справу з державою-терористом, а відповідно, вся відповідальність за те, що відбувається на станції, лежить на рф", - заявив Монастирський.
За його словами, міністерство готуються до різних сценаріїв. Міністр енергетики України Герман Галущенко запевнив, що все, що зараз відбувається – це ознака ядерного тероризму. Зараз на станції знаходиться близько 500 озброєних російських військових, які розмістили там важку техніку, а саме майже 50 одиниць: БМП, військові "Урали", танки.
На думку голови "Енергоатому" Петра Котіна, один з імовірних сценаріїв – від’єднання Запорізької ЗАЕС від української мережі, яка потім не зможе працювати.
"Що саме погане те, що вони загнали техніку до машзалів енергоблоків №1 та №2. Фактично це означає, що енергоблок заміновано, бо ми думаємо, що у вантажівках є вибухівка і інший вибуховий матеріал і зброя", - наголосив Котін.
Щодо випадків надзвичайних ситуацій, а також евакуації громадян, Монастирський сказав: "Вони розроблені. Нам важко прогнозувати, яких ще сценаріїв варто очікувати від ворога". Саме тому при "Енергоатомі" створили штаб, у який увійшли рятувальники, поліцейські та представники місцевої влади. Вони реагуватимуть відповідно до загрози. Він працюватиме цілодобово та проводитиме онлайн моніторинг ситуації навколо Запорізької АЕС.
Щодо можливих реакцій від міжнародних організацій, очільники наголосили, що чекають на неї з перших днів захоплення станції.
"Ми з перших днів говоримо про те, що має бути реакція міжнародних організацій. Насправді питання в тому, що до місії, зараз вона обговорюється, має бути залучення військових експертів ООН, бо на сьогодні питання вже пов'язано з військовими, після того, що там наробили. Ми сподіваємося, що це зможе певним чином зупинити ту зухвалість, яка там відбувається", - додав Галущенко.
Нагадаємо, у Молдові почали давати рекомендації на випадок аварії на Запорізькій АЕС. Крім того, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС.
Також Інформатор писав, що робити у разі радіаційної аварії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.