Погані новини для путіна: Ердоган розблокував заявку Швеції на вступ до НАТО

Після одинадцятигодинних перемовин сторони владнали всі суперечності та заявили про поступ у процесі ратифікації домовленостей

Ердоган та Крістерссон
Турецький президент обіцяє Стокгольму свою підтримку

У понеділок, 2 жовтня, Туреччина має намір дати добро на приєднання Швеції НАТО. За заявою сторін, рішення прийняте задля демонстрації союзниками єдності на саміті, присвяченому забезпеченню підтримки боротьби України проти вторгнення росії. Розширення альянсу відбувається на тлі зволікання та торгів Анкари.

Як повідомляє France 24, Швеція та Туреччина узгодили всі спірні питання під час одинадцятигодинних переговорів. Після спільної зустрічі з Реджепом Ердоганом та прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що «історичне» рішення зміцнює Альянс. Після цього очікується, що пропрезидентська більшість турецького парламенту підтримає ратифікацію угоди.

«Радий повідомити, що після зустрічі, яку я організував із президентом Ердоганом та прем’єр-міністром Крістерссоном, президент Ердоган погодився якомога швидше передати протокол про приєднання Швеції до Великих національних зборів і забезпечити ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх членів НАТО сильнішими та безпечнішими» — заявив генеральний секретар.

Узгодження цього кроку важливе напередодні міжнародного саміту Європейського політичного співтовариства в Іспанії, який має відбутися 5 жовтня. Головним фокусом зустрічі стануть виклики використання штучного інтелекту та російська агресія в Україні.

Схвалення Анкари

Уряд Туреччини використовував можливість ратифікації заявки Швеції на членство для розв’язання внутрішніх проблем. Ердоган, зокрема вимагав від Стокгольму видачі курдів, яких вважає терористами. Крім того, Анкара вимагала від Брюсселю розблокувати заявку членство Туреччини в ЄС. За результатами перемовин Швеція погодилася «активно підтримувати зусилля» щодо вступу Туреччини в Євросоюз. Задля цього ж Ердоган зустрічався з президентом Євроради Шарлем Мішелем і отримав обіцянку «відродити наші відносини». Заяви пролунали на тлі насторожливо ставлення європейських політиків до авторитарного стилю управління турецького президента.

Ердоган також чинив тиск на США, аби Білий Дім дозволив поставку літаків F-16. Попередні домовленості щодо цього питання теж досягнуто. Наразі рішення про вхід Швеції досі блокує Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube