Захід погрожує санкціями Індії та Туреччині за постачання деталей до БПЛА в рф

Читать на русском

ЄС та Британія попереджають про можливе запровадження ембарго на постачання мікросхем та комплектуючих для країн, задіяних у реекспорті

Читать на русском
БПЛА в небі
Країнам, які допомагали агресору, загрожує бан

ЄС та Британія попереджають про можливе запровадження ембарго на постачання мікросхем та комплектуючих для країн, задіяних у реекспорті

У ЄС попередили уряди Туреччині, Індії та Казахстану про можливе запровадження ембарго на постачання мікросхем та комплектуючих, які можуть використовуватися для створення озброєння. Заходи мають на меті зупинити реекспорт підсанкційної продукції до росії та Ірану. Ця двійка країн використовує треті держави, аби отримати мікросхеми та комплектуючі для створення БПЛА та ракет, які їм не продають напряму.

The Guardian повідомляє, що наразі Євросоюз звертається до країн, через які було здійснено реекспорт з проханням збільшити контроль над фірмами-операторами. Однак якщо ці заходи виявляться малоефективними, може йтися й про цілковиту заборону поставок, заявив посланник ЄС із санкцій Девід О'Салліван. Західні країни склали пріоритетний список товарів, що підпадають під санкції, до яких підприємства повинні проявляти особливу обачність, аби вони не потрапили до росії чи Ірану.

"Однак у деяких випадках ці дипломатичні зусилля можуть виявитися недостатніми, або ж може просто бути відсутнім бажання їх робити. Якщо нічого не допоможе, то єдиним варіантом, що залишився, буде припинити експорт у ці треті країни дуже конкретних товарів, які нас найбільше турбують", — додав О'Салліван.

Позицію Євросоюзу підтримала Британія. Урядовці королівства зазначили, що вони запровадили суворі санкції проти росії й спільно з Брюсселем працюватимуть над посиленням контролю.

Західні мікросхеми та деталі у російських дронах

Гучні заяви стали реакцією на поширення інформації про обхід санкцій. Україна довела до відома західних союзників з G7 про те, що у майже шестиста ворожих дронів та ракет, за допомогою яких ворог обстрілював наші міста, виявлено західні комплектуючі. Левова частку реекспорту мікросхем та комплектуючих припадає на Туреччину, Індію, Казахстан, Узбекистану В'єтнам та Коста-Ріку.

В основному росіяни використовують дешеві деталі, які мало, або й зовсім не контролюються, оскільки їх використовують для побутових цілей. Крім того, рф розпочала власне виробництво БПЛА Shahed-136 під назвою "Герань-2", хоч досі використовує іранські деталі. Україна звернулася до партнерів, аби ті надали озброєння, здатне завдати ураження по центрах виробництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.