“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Найкращий подарунок родинам захисників на Новий рік
В середу, 31 грудня, напередодні Нового року Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Вдалося звільнити ще 140 наших людей. Серед них — 82 бійці ЗСУ, 15 людей з тероборони, 22 нацгвардійці, 11 бійців з ВМС та 10 прикордонників.
Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, додому повертаються поранені, а також захисники Маріуполя, острова Зміїний, добровольці тероборони зі Славутича, причому серед них батьки й сини, які разом перебували в полоні, а також наші воїни з Бахмутського напрямку. Серед звільнених — 132 чоловіки та 8 жінок, 22 офіцерів та 118 сержантів та солдат.
"Поки вони стріляють, ми відбиваємось, відповідаємо та повертаємо. Повернемо всіх. Інакше — не буде. Дякую Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими. Ласкаво просимо додому, любі", — написав Єрмак.
Міністерство цифрової трансформації розробило рішення «Персональний менеджер», завдяки якому звільнені з полону зможуть отримати допомогу у відновленні паспорта, свідоцтва про шлюб, водійського посвідчення тощо. Для кожного полоненого в Дії буде створено персональну картку, і за ним закріплюватиметься менеджер підтримки.
Як зазначається, нову послугу в Дії анонсував міністр цифрової трансформації Михайло Федорів 30 грудня на засідання Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Штаб було створено на доручення президента України Володимира Зеленського у березні 2022 року. Необхідність утворення такої структури була обумовлена тим, що з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну зростала кількість полонених у країні-агресорі з числа українських військовослужбовців різних підрозділів та силових відомств. Для організації якісної роботи Штабу було залучено чимало фахівців із силових структур та міністерств.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що понад місяць тому, під час спілкування зі звільненими з полону бійцями та їхніми рідними, почув про бюрократичні складності з відновленням документів, що іноді виникають у звільнених бранців. Тож він звернувся до віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, і після обговорення цієї проблеми було вирішено додати в Дію спеціальний функціонал для колишніх полонених.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.