Україна отримає від союзників зброю, яку не вдалося отримати у 2022
Цього тижня Франція, а за нею Німеччини та США повідомили про передачу Україні нового озброєння. Зокрема, бронетехніки західного зразка. Крім того, Норвегія передала Україні ще 10 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм, які вже надіслані до нашої країни.
Яку саме зброю від союзників отримає ЗСУ?
4 січня Франція підтвердила готовність передати Україні AMX-10 RC — французькі бронеавтомобілі, які класифікують як легкі танки. Україна сподівається, що цей крок стане прецедентом і відкриє можливості для поставок танків з інших країн для ЗСУ.
Йдеться про бронемашини AMX-10 RC, які нерідко класифікують як «колісні танки». Скільки одиниць такої техніки Франція надасть Україні — поки невідомо.
AMX-10 RC — це французька бойова машина піхоти, призначена для розвідки в небезпечних умовах та навіть для вогневої підтримки. Вона оснащена набагато потужнішою зброєю, ніж більшість звичайних БМП — гарматою калібром 105 мм.
AMX-10 RC — це розробка 1970-х років, яка виникла на тлі спроб замінити сучаснішою технікою застарілу броньовану розвідувальну машину EBR.
У 2010 році компанія Nexter модернізувала 256 автомобілів AMX-10 RC. Машину покращили додатковою бронею і різними системами, зокрема системою активного самозахисту з використанням інфрачервоних ракет, системою управління полем бою, пусковими установками димових гранат, а також вдосконалили підвіску, коробки передач і тактичний зв’язок. Така модернізована конфігурація має абревіатуру RCR (від франц. rénové - оновлена).
Основне озброєння AMX-10 RC — нарізна 105-мм гармата середнього тиску 105/47 F2 MECA, встановлена у тримісну башту GIAT Industries TK 105. Гармата F2 веде вогонь специфічними боєприпасами 105×527 мм R. Номенклатура боєприпасів має чотири різні типи снарядів.
Система наведення гармати електрогідравлічна SAMM CH49, однак гармата не стабілізована. Співвісно (коаксіально) з основним озброєнням встановлено кулемет ANF1 калібру 7,62 мм, а з боків башти встановлено два димових гранатомети з електроприводом. Загалом перевозиться 38 снарядів, 4000 набоїв калібру 7,62 мм і 16 димових гранат.
Останніми роками Франція поступово заміщує AMX-10 RC на сучасніші машини для своєї армії.
Уряд Німеччини 5 січня підтвердив, що передасть Україні БМП Marder та систему ЗРК Patriot
Про це повідомляється на сайті німецького уряду.
Зазначається, що президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц поговорили телефоном та висловили спільну рішучість надавати Україні необхідну фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку доти, доки це необхідно.
Характеристика БМП "Marder"
БМП "Marder" (в перекладі - "Куниця") була розроблена в 1966-1969 роках німецькою фірмою Rheinmetall AG на замовлення німецький збройних сил. Перший прототип зібрали наприкінці 1969 року, виробництво тривало до 1975 року.
Усього збудували близько 2000 бойових машин.
На час прийняття на озброєння ця БМП за параметрами захищеності перевершувала всі відомі машини цього класу і мала високу швидкість руху по складній місцевості, що дозволяло їй діяти спільно з танками "Леопард" як частина ударної групи. UTERS
З 2010 року на зміну "Куницям" на озброєння німецької армії поступово вводиться нова БМП "Puma".
"Marder" вкритий бронею товщиною до 45 мм, бойова маса машини близько 35 т. Вона здатна рухатись зі швидкістю до 70 км/годину.
БМП здатне перевозити 10 осіб, у тому числі 3 члени екіпажу, двоє з яких (командир та навідник) перебувають у башті, а механік-водій попереду корпусу зліва.
"Куниця" озброєна 20-мм гарматою Rh202 та кулеметом, протитанковим комплексом "Мілан" та оптичним прицілом.
Також повідомляється, що Німеччина приєднується до Сполучених Штатів у наданні ще однієї зенітно-ракетної батареї Patriot для України.
Сполучені Штати мають намір надати Україні бойові машини піхоти "Bradley". Новий пакет американської зброї для України включатиме близько 50 бойових машин Bradley, а його вартість складе приблизно 2,8 млрд. доларів.
Характеристика M2 Bradley
M2 Bradley – це основна бойова машина піхоти, що перебуває на озброєнні механізованих військ армії США.
Надійшла на озброєння в 1981 році після довготривалих випробувань, що почались у 1964 році. БМП отримала власну назву на честь легендарного американського генерала часів Другої світової війни Омара Бредлі.
БМП призначена для забезпечення транспортування підрозділів мотопіхоти на полі бою, ведення ними бою з машини та вогневої підтримки їх в період та після спішування. На її базі створена бойова розвідувальна машина M3 Bradley.
Застосовувалася американськими військами у війнах в Перській затоці та Іраку.
M2 має традиційну для БМП схему: моторно-трансмісійне відділення розташовується попереду, а піхотинці — у кормовій частині корпусу. Екіпаж цієї бойової машини піхоти становить три особи: командир, навідник та механік-водій. Також БМП здатна перевозити до семи осіб десанту.
У башті бойової машини встановлено комплекс озброєння, що налічує автоматичну гармату, кулемет та пускову установку ПТРК «Toy». 25-мм гармата М242 «Бушмайстер» розробки фірми «Г’юз Гелікоптер» і «МакДоннел Дуглас» (проєкт Chain Gun) має зовнішній ланцюговий привід автоматики та двострічкове живлення, що допускає швидкий перехід з одного типу пострілів на інший. Електродвигун потужністю 1,5 л приводить у рух роликовий ланцюг, пов’язаний з рамою затвора, із затвором і механізмом живлення. Можливі три режими вогню — одиночними пострілами та чергами з темпом стрільби 100 або 200 вистрілів/хв, максимальна скорострільність — 500 пострілів/хв. Боєкомплект становлять 900 унітарних пострілів, з яких 300 (зазвичай 225 з осколково-фугасними та 75 з бронебійними снарядами) споряджені та складовані в башті, а 600 перебувають у боєзакладці в корпусі машини.
Поставки зброї від західних партнерів України будуть збільшуватись у майбутньому. Про це написав у своєму телеграм-каналі лава Офісу президента Андрій Єрмак.
«Україна отримує та отримає справді велику допомогу від США, Німеччини, Франції та Великої Британії. Ця підтримка допоможе нам повернути всі наші території. Межі 1991 року — наша мета», — заявив Єрмак.
У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що "час табу щодо зброї минув".
"Ми вступаємо у вирішальну фазу. Мета може бути лише одна: перемога України. Лише так можна забезпечити тривкий і справедливий мир і безпеку в Європі. Звідси - каскад хороших новин щодо зброї, а далі їх буде ще більше. І після кожної такої новини дедалі сильнішим ставатиме скрегіт зубів у Кремлі та плач на росТБ", - зазначає Кулеба.
Проти постачання зброї Україні росія виступала навіть в ООН
Нагадаємо, 9 грудня росія скликала засідання Ради безпеки ООН для обговорення постачання Україні озброєнь західними країнами.
Це викликало неабиякий резонанс у представників ООН.
«Іронія, з огляду на тему цього засідання, полягає в тому, що росія веде війну, у тому числі із застосуванням зброї, отриманої з Ірану в порушення резолюції 2231 і майже напевно намагається знайти зброю в інших країнах, на які не поширюються санкції, таких, як Північна Корея, оскільки її власні запаси скорочуються», - заявила постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд.
Вона додала, що незважаючи на заклики щодо припинення вогню, мирного діалогу та дипломатії, путін постійно підтверджує, що вторгнення триватиме і що воно буде тривалим.
Україна не має іншого вибору, ніж як скористатися своїм правом на самозахист.
«У подібній ситуації всі ми вчинили б так само. І завдяки рішучому прагненню вижити Україна перемагає», - зазначила Барбара Вудворд.
Раніше ми писали, що на рахунку доблесних сил ППО України багато збитих “сушок” – і багатофункціональні Су-30, і фронтовий бомбардувальник Су-34, і навіть Су-35. Та дуже скоро цей список може поповнитись ще одним продуктом російського авіапрому. Днями міноборони рф оголосило про передачу на фронт партії Су-57, який в росії називають винищувачем “п’ятого покоління”. Інформатор з'ясовував, що це за “птах”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.