"Плівки Лероса": боротьба за крісло голови КМДА чи особиста образа Зеленського?

Розбираємося зі скандальною історією

"Плівки Лероса": боротьба за крісло голови КМДА чи особиста образа Зеленського?

Торішня історія з підпалом автомобіля народного депутата Гео Лероса, який зайшов у парламент за списками партії "Слуга народу", отримала несподіване продовження.

28 серпня 2020 року Лерос позбувся свого Mercedes Benz і відразу після інциденту на той момент уже позафракційний нардеп звинуватив у знищенні машини особисто президента України Володимира Зеленського. А рік потому 13 вересня через Telegram-канали просочилося відео, на якому, начебто, депутат Гео Лерос отримує пакет із грошима за організацію підпалу власного автомобіля, щоби потім дискредитувати владу...

 

Реакція Гео Лероса

Реакцію Гео Лероса довго чекати не довелося. Народний депутат активно коментує те, що відбувається в соцмережах і на телеканалах. Лерос визнає, на відео він, і, на його думку, відео записано в кабінеті народного депутата від ОТЗЖ Вадима Столара, але сама смислова частина, за словами Лероса, сфабрикована, адже він своє авто не підпалював.

"На відео повністю сфабрикований звук і замазано 70% екрану. Сама тема і звук обрані не просто так, адже є максимально цинічною спробою знищити мою репутацію. В мої уста вкладають якісь неадекватні слова, за які я б давно сидів у в'язниці, але вони чомусь чекали саме цього моменту", — обурюється фігурант відео.

Скриншот Лерос

Також Гео зі своєї офіційної сторінки в Facebook пообіцяв звернутися до правоохоронних органів із цього приводу. До слова, правоохоронні органи майже миттєво відреагували на відео з Telegram-каналів. У той же день Державне бюро розслідувань поінформувало про те, що відбувається Офіс генерального прокурора, щоби внести відомості до реєстру досудових розслідувань.

"На відео зафіксовано особу, що зовні схожа на народного депутата Гео Лероса, яка за грошову винагороду підшукує співучасників для вчинення кримінального злочину, а саме - імітації нападу на себе особисто задля створення ілюзії погроз, нібито, за політичну діяльність та з метою дискредитації органів державної влади", — повідомили в ДБР.

Усі ці заяви теж не залишилися без уваги Гео Лероса. Обвинувачений у провокації народний депутат порадив правоохоронцям вимагати повне відео в народного депутата Вадима Столара.

"Я пропоную Державному Бюро розслідувань відвідати пана Столара і вилучити оригінали цих записів, щоби ми всі могли почути, про що там реально йшлося, а не робити експертизу незрозумілого чого. Я пропоную так само зробити Офісу генерального прокурора", — говорить у своєму відеозверненні Гео Лерос 16 вересня.

Але вже наступного дня помічник-консультант Лероса Роман Сітковський у листуванні з журналістом Інформатора пояснив, що зустрічного звернення в правоохоронні органи з боку Гео Багратовича не буде: ні щодо фейковості відео, ні щодо захисту честі й гідності депутата.

"Дивіться, я не знаю, наскільки можна саме цитувати мене, але наскільки я знаю, необхідності в цьому немає, бо вже ДБР знає і вже веде цю справу, і прокуратура відкрила справу, тобто процес уже запущений", — відповів Роман Сітковський.

На інші уточнюючі питання щодо подальших дій Лероса у цій справі, відповіді не послідувало.

Навіщо Вадиму Столару зливати відео

Почнемо з того, що народний депутат від ОТЗЖ Вадим Столар, за неофіційною інформацією, активний забудовник у Києві, а за офіційною, щедрий меценат. За словами самого Гео Лероса, ще до свого депутатства, Гео реалізував не один арт-проєкт національного рівня за підтримки Столара. Коментар від Вадима Столара Інформатору отримати не вдалося. За номерами консультантів-помічників, зазначеними на сайті Верховної Ради, ніхто не відповідає. Ми надіслали інформаційний запит на електронну пошту ОТЗЖ із проханням прокоментувати причетність Столара до обговорюваного відео.

За однією з активно обговорюваних експертами версій, Вадим Столар, імовірно міг "злити" відео в обмін на розташування Банкової у світлі боротьби за крісло глави КМДА. Хоча в кандидата політичних наук Ростислава Балабана інша думка з цього приводу:

"Моє суб'єктивне відчуття, що це притягнута за вуха історія. Тобто це паралельні процеси: історія з Леросом - це одна історія, історія з КМДА - це інша історія. Було б цікаво, якби Лерос видавав дані і факти з київських якихось процесів, але він цього не робить. Тому фігура Лероса у київських процесах взагалі не має ваги: ​​ні інформаційної, ні політичної", — резюмує Балабан.

На його думку, в історії з галасом навколо "плівок Лероса" спрацювали 2 моменти: інформаційний голод у національному політикумі після літнього затишшя й особиста образа президента Зеленського.

"Там, де йде така персональна образа президента, є люди, які не залишають це без уваги. Тобто можна скільки завгодно критикувати "слуг народу" або ще когось. Тоді реакція була б значно простішою або її взагалі б не було. Але там, де згадується прізвище президента, там часто не забувають про це", — каже Ростислав Балабан.

А ось політолог Ігор Рейтерович впевнений, що версії не суперечать одна одній, вони можуть бути навіть взаємопов'язані.

"У президента є особиста образа на Лероса. І історія з боротьбою навколо посади голови КМДА по суті зараз на фінішній прямій. Думаю, що Кличко так чи інакше дотиснуть у цьому плані й посади будуть розведені (посаду мера Києва і глави КМДА — прим. Ред.). Там буде хтось призначений, скажімо так, з боку Офісу Президента. А Столар, який посварився в певний мірі з Кличком, може десь Офісу таким чином підіграти, щоб отримати додаткові бали", — резюмує Ігор Рейтерович.

Звичайно, у всій історії з достовірністю відео, а також, хто має рацію, хто винен, можуть розібратися тільки правоохоронні органи. Швидкість їх реакції в цьому питанні досить красномовна, ось тільки чи зможуть вони швидко провести розслідування — велике питання. На думку того ж Рейтеровича, уся ця історія буде тягнутися довго й навряд чи колись закінчиться.

Раніше ми розповідали, що нардеп від «Слуги народу» Микола Тищенко влаштував бійку в сесійній залі і спробував перервати виступ Гео Лероса. Пізніше на Тищенко подали заяву до ДБР і Офісу генерального прокурора.

Оксана Цибуля

Заголовне фото: Слово і діло

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube