Платіть за відсутність дітей: з Ради відкликали законопроєкт, що обурив українців

Автор ініціативи нардеп Гривко пояснив, що гроші з цього податку мали б піти на житло для сімей. Він пояснив, що вирішив відкликати законопроєкт через суспільний резонанс

Законопроєкт
Гривко вибачився за те, що його ідея роздратувала українців

Законопроєкт про запровадження податку на бездітність був відкликаний з Верховної Ради. Таке рішення ухвалив автор ініціативи, нардеп від "Слуги народу" Сергій Гривко. Цьому передувала хвиля критики цього документа.

Про відкликання законопроєкту повідомив нардеп Ярослав Железняк. Відповідний пост з'явився в його Telegram-каналі.

"Ну хоча б це було швидко (законопроєкт був зареєстрований 16 травня. Железняк виступив проти ініціативи. - Ред). Закон автор відкликає", - написав нардеп.    

У своєму Facebook Гривко розповів, що досвід запровадження податку на бездітність "був в світі і приносив ефективність". Водночас він подякував тим, хто аргументовано висловився щодо його ініціативи та вибачився "перед тими, у кого цей законопроект визвав негатив". Також він пояснив, що гроші, які дозволив би залучити цей податок, спрямовувались би на підтримку сімей - надання їм житла, соціальної, медичної, психологічної підтримки тощо.

"Якщо суспільство проти навіть обговорити цю концепцію, то його відкликаю", - додав Гривко.

Що пропонувалось у законопроєкті про податок на бездітність

Згідно з проєктом закону, платниками збору мали бути всі резиденти України віком від 21 до 58 років, доки не буде проведено повну демографічну реформу. Зокрема у пункті 72 було вказано, що для тих, у кого немає дітей, ставка складе 1,5% від об’єкта оподаткування. Для тих, хто має одну дитину вона становитиме 1%, а для осіб з двома дітьми - 0,5%. 

Документ передбачав кілька виключень. Так, платниками демографічного збору не були б:

  • особи, які мають трьох або більше дітей; 
  • особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин медичними документами не рідше, ніж 1 раз на 2 роки;
  • особи, які мають інвалідність І групи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube