Після першого дня саміту ЄС 17 квітня, лідери ЄС визнали нагальність надання Україні додаткових засобів ППО
Євросоюз має знайти шляхи якнайшвидше відправити в Україну зброю, оскільки Київ потребує її вже зараз. Європейським країнам потрібно прискорити постачання всієї необхідної військової допомоги, включно з артилерійськими боєприпасами і ракетами. Тож постачання зброї - це питання не місяців, а наступних днів і тижнів.
Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель після першого дня саміту ЄС 17 квітня. Він наголосив, що важливо надати Україні більше протиповітряних систем і боєприпасів.
"Дуже важливо, щоб ми виконували власні обіцянки. Можу вас запевнити, що всі зацікавлені сторони роблять усе можливе і докладають зусиль, щоб прискорити цей процес. Ми повинні зробити більше, і якщо можливо використовувати те, що вже є, особливо системи протиповітряного захисту", - сказав він.
Президент Євроради також наголосив на необхідності просувати українську Формулу миру, особливо напередодні конференції, яка має відбутися у Швейцарії в червні поточного року.
"Два пункти є надзвичайно важливими. Перший: нам не потрібно так багато слів, оскільки українці потребують більшої кількості військового обладнання. Другий: важливо підтримувати українську "формулу миру"", - зауважив Президент Європейської ради.
Шарль Мішель нагадав, що президент Володимир Зеленський у своєму зверненні попросив європейців допомогти переконати США прискорити постачання зброї та фінансування економіки України. Він заявив, що Європа справді має швидше постачати Україні допомогу.
"Це не питання місяців, це питання днів і тижнів. Дуже важливо, щоб ми домоглися результатів", - сказав він.
Лідери, які зібралися на саміт у Брюсселі, пообіцяли, що ЄС та його держави-члени активізують надання гуманітарної допомоги та допомоги з питань цивільного захисту, включаючи таке обладнання, як генератори та силові трансформатори.
В лютому профільні комітети Європарламенту схвалили програму фінансової підтримки для України. Йдеться про суму в 50 мільярдів євро, які Єврорада погодила на 2024-2027 роки.
У березні 2024 року Україна отримала перший транш в рамках перехідного фінансування Ukraine Facility обсягом 4,5 млрд євро. Загалом у 2024 році передбачено щонайменше 16 млрд євро допомоги. Програма передбачає, що Україна повинна буде виконати низку умов для того, щоб отримувати гроші. Йдеться насамперед про боротьбу з корупцією та інші важливі реформи. Гроші надають під жорстким контролем Єврокомісії.
До початку літа Україна має шанс отримати ще два транші фінансової допомоги від ЄС в рамках програми Ukraine Facility. Йдеться раніше анонсований транш в 1,5 млрд євро у квітні та ще один додатковий - у травні. Загалом сума допомоги складе майже 2 мільярди гривень.
Нагадаємо, що Європейська комісія підтримала запропонований урядом України план реформ, визнавши, що він покликаний сприяти сталому економічному зростанню та залученню інвестицій. Це відкриває шлях для отримання 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги від ЄС у межах механізму Ukraine Facility. Виплати розраовані на три роки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.