Після війни Бібі стане політичним трупом: чому в Єрусалимі вимагають відставки прем'єра Нетаніягу

Вже зараз біля Кнесету (парламент Ізраїлю) протестують люди з плакатами, де написано "Бібі має піти!"

Протести проти Нетаніягу
"Бібі" - це прізвисько голови ізраїльської держави

Через напад ХАМАСу на Ізраїль в країні загострилася політична обстановка. Деякі громадяни навіть виходять на протести до будівлі ізраїльського парламенту - Кнесету - з вимогою відставки чинного голови уряду Біньяміна Нетаніягу. Його звинувачують, зокрема, в тому, що держава "проспала" вторгнення бойовиків 7 жовтня.

Існує велика ймовірність того, що після завершення війни Бібі - саме так називають Нетаніягу - стане "політичним трупом". Журналістка "Інформатора" в матеріалі "Чому Китай та росія зацікавлені у великій війні на Близькому Сході" розповіла, чим невдоволені ізраїльтяни та чому вони протестують проти свого прем'єра. 

Прямо зараз, під час війни, в Ізраїлі протестують проти влади. Це не заборонено місцевими законами навіть під час того надзвичайного стану, в якому опинилися держава.

Серед присутніх на мітингах - родичі загиблих, кого вбили "хамасівці" в той самий день 7 жовтня, коли вони атакували Ізраїль. Пікетувальники вважають, що саме Нетаніягу винен у трагедії, яка спіткала країну. 

"Я вважаю Бібі та його коаліцію відповідальними за трагедію. Вони намагалися дружити з терористами і повинні піти!" – розказав нашій журналістці 75-річний виходець із Білорусії Яків Годо.

На мітинг протесту чоловік прийшов у футболці з портретом свого 52-річного сина Тома. Він загинув 7 жовтня. Його родина дивом змогла врятуватися.

“Мій син разом із дружиною та 3 дітьми 25 годин ховався у мамаді, – розповідає літній чоловік. - Тримав двері, щоби терористи не увірвалися до сховища. Але врешті-решт вони прострелили двері і вбили Тома. Після цього його дружина з дітьми вистрибнули у вікно та втекли”, - розповів Годо.

Яків Годо на акції протесту, на футболці - його вбитий син
Яків Годо на акції протесту, на футболці - його вбитий син

Протести проти Нетаніягу бували й раніше 

Нагадаємо, що Біньямін Нетаніягу є "важковаговиком" ізраїльської політики. Він займається політичною діяльністю ще з 80-х років. Загалом же Бібі очолює державу вже понад 15 років

За цей час він встиг нажити собі багато ворогів всередині системи. Та й народ далеко не завжди підтримує свого прем'єра. Нетаніягу неодноразово звинувачувався в корупції, його навіть судили, а протести проти його влади не є для Ізраїлю чимось новим.

Ще до нападу ХАМАС ізраїльтяни протестували проти судової реформи. На вулиці виходили сотні тисяч людей, цифра протестувальників доходила навіть до півмільйона й вище, що є дуже значною кількістю для маленької країни. Причина - судова реформа, що її хотів провести Нетаніягу. 

Нині ж розчарованих в діях уряду стало ще більше. Щоправда, починати ставити запитання владі більшість ізраїльтяни збираються лише після перемоги над ХАМАСом та завершення війни в секторі Гази.

“Зараз для нас головне – звільнення заручників та знищення ХАМАСу”, – кажуть учасники протестної акції.

Цікавий факт: деякий час Нетаніягу навчався на Заході. Там колеги по навчанню прозвали його Бібі - скорочення від "Біньямін" на західний манір. Коли він прийшов до влади, про це дізналися журналісти. Відтоді в Ізраїлі широко розповсюджене таке скорочення - щось на кшталт нашого "Зе" замість "Зеленський". Втім, на відміну від України, слово "Бібі" на адресу Нетаніягу використовують переважно його політичні противники та громадяни, яким не подобається чинна влада. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube