Названо основну помилку Ізраїлю, через яку він прогледів напад ХАМАС - політконсультант Алон Кейсар

Читать на русском

Єрусалим вважав, що бойовики просто не зацікавлені у повномасштабній війні

Читать на русском
Напад ХАМАС
Окрім цього, їх могли підбурити на цю агресію зацікавлені сторони, вважає експерт

Єрусалим вважав, що бойовики просто не зацікавлені у повномасштабній війні

Головною стратегічною помилкою Ізраїля була впевненість у тому, що ХАМАС наразі не зацікавлений у великій війні. Через нерозуміння того, що бойовики готові до ескалації, Ізраїль "проспав" вторгнення терористів. Це була помилка Єрусалиму, заявив політичний консультант Алон Кейсар. Свою думку експерт висловив в коментарі журналістці "Інформатора" у великому матеріалі "Чому Китай та росія зацікавлені у великій війні на Близькому Сході"

За словами Кейсара, існувало багато факторів, які призвели до нападу "хамасівців". Втім, найголовнішим була помилка розвідувальних служб Ізраїлю. 

Єрусалим вірив у те, що бойовики наразі не зацікавлені в ескалації конфлікту. Уряд держави не був проти того, що сектор Гази фінансується Катаром та Євросоюзом. Мешканці Гази могли працювати в Ізраїлі, останній постачав їм світло, воду, продукти тощо. 

"Ми думали, що їхня економіка розвивається, а значить у них все нормально і немає причин нападати на нас. Але ми помилилися", - зазначив Кейсар. 

ХАМАС діяв не з власної ініціативи? 

За думкою експерта, в нападі ХАМАСу на Ізраїль не все настільки однозначно, як може видаватися на перший погляд. Підстав цієї версії додає той факт, що під час вторгнення бойовики діяли на дуже високому рівні. Отже, радикалів явно хтось заздалегідь підготував та озброїв. Самостійно ХАМАС провернути таку спецоперацію не міг би, вважає Кейсар. 

Він згадує слова очільника держави Біньяміна Нетаніягу. Влітку поточного року останній заявляв, що наразі Ізраїль знаходиться в центрі безпрецедентного міжнародного проєкту, який зв'яже інфраструктуру Азії та Європи. Це мало б змінити все обличчя Близького Сходу, вплинувши на весь світ загалом. 

"Йдеться про створення торговельного шляху, який розпочнеться в Індії, пройде через Об'єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію, Йорданію, Ізраїль та закінчиться у Європі. Причому Ізраїль у цьому економічному коридорі має стати центральним вузлом. З огляду на те, що Індія стрімко розвиває свою економіку і незабаром може наздогнати в цьому відношенні Китай, араби, Ізраїль та Європа за підтримки США зможуть сформувати неймовірно потужний політичний та економічний блок, якому не зможуть протистояти ні Китай, ні Іран, ні росія”, - каже Кейсар. 

В свою чергу, аналогічну концепцію з 2013 року розвиває також Китай. Йдеться про глобальну ініціативу "Один пояс, один шлях", Це проєкт створення, нового "шовкового шляху", який має пройти через Центральну Азію (Казахстан, Узбекистан, Туркменістан), Іран, Ірак, Сирію та Туреччину та завершитися в Європі. У випадку ж, який описує Кейсар, йдеться про фактично альтернативний КНР проєкт, що стало б для Пекіна важким геополітичним ударом та створювало б ризики стратегічного масштабу.  

"Туреччина є ще одною країною, яка залучена до китайського "Поясу шляху" і вже отримала від Китаю 5 мільярдів доларів для реалізації цього проекту. Є зацікавленою стороною також Іран. Адже для Тегерана Пекін – головний торговий партнер та інвестор. Причому не лише в економічному плані, а й у питанні протистояння Заходу. Тому я думаю, що для Китаю, Туреччини та Ірану зрив альтернативного міжнародного проекту – головне стратегічне завдання. Як найпростіше, це зробити? Вірно, спровокувавши потужний вибух у "больовій точці" Близького Сходу – секторі Газа”, - вважає Кейсар. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.