Підсунули мед, який зацукрувався: чи корисний він для здоров'я

Медики відповіли на головні питання, що хвилюють людей, про цей продукт

Мед, продукти, користь, здоров'я, харчування, дієта
Чи корисніший мед за цукор

Мед українці використовують в кулінарії, зокрема у випічці, а також тамують ним застуду - із заспокійлими чаями з липою, малиною й лимоном. Проте це далеко не вся користь меду для здоров’я, яку він має. Але спершу відповімо на головні питання, що хвилюють людей.

Чи безпечно вживати кристалізований мед?

Так, кристалізований мед абсолютно безпечний для вживання в їжу. Процес кристалізації є природним і не впливає на його якість або харчову цінність. Щоб повернути його в рідкий стан, можна обережно підігріти його на водяній бані. Але уникайте перегрівання, оскільки це може зруйнувати корисні ферменти.

Чи є різниця для здоров'я між застиглим і рідким медом?

Між рідким і застиглим медом немає суттєвої різниці в поживній цінності, оскільки обидва види меду зберігають свої природні ферменти, антиоксиданти та поживні речовини. 

Мед кращий за цукор?

Мед має деякі відмінності від звичайного цукру, оскільки мед містить невелику кількість вітамінів, мінералів та антиоксидантів, таких як флавоноїди та фенольні кислоти, що мають певну користь для здоров'я. Проте експерти застерігають від надмірного вживання, оскільки він все ще вважається вільним цукром.

Кому мед не можна

Мед може сприяти карієсу, а тим, хто має алергію на бджіл, бджолиний пилок або мед, слід уникати цього підсолоджувача, оскільки у них може виникнути алергічна реакція.

Крім того, мед ніколи не слід давати дітям віком до одного року через ризик дитячого ботулізму. Це серйозне захворювання, спричинене вживанням бактерій Clostridium botulinum, які живуть у ґрунті та пилу і можуть забруднювати мед.

Діабетикам 2 типу не слід регулярно включати мед у свій раціон, оскільки він може спричинити різке підвищення рівня цукру в крові.

Яка харчова цінність меду 

Кожна столова ложка меду - 15 г - містить близько 46 калорій. Хоча він не містить жиру, насичених жирів та солі, він також не містить клітковини та майже повністю складається з цукру, що містить 11,5 г. Він також містить слідові кількості вітаміну B6, вітаміну C, магнію, кальцію та цинку, хоча й не у високих кількостях.

А тепер повний перелік цілющих властивостей меду. 

Захищає здоров’я серця

Мед може допомогти знизити кров’яний тиск і регулювати серцевий ритм, пише The Telegraph. Невеликі дослідження показують, що мед може покращити рівень холестерину. Окремі дослідження показують, що стільники можуть додатково підтримувати здоров’я серця, оскільки бджолиний віск, який вони містять, також знижують поганий холестерин.

Полегшує кашель та застуду

Мед здатен лікувати надокучливмй кашель. Як сам по собі, так і змішаний з чаєм - він зменшує тяжкість, частоту та тривалість кашлю й застуди порівняно зі звичайними методами лікування - сиропами від кашлю та протизапальними засобами. Густа консистенція меду покриває горло, зменшуючи подразнення та забезпечуючи негайне полегшення кашлю.

Стимулює імунітет

Мед зменшує запалення й окислювальний стрес організму. Лабораторні дослідження показують, що мед може посилювати імунну систему, збільшуючи активність імунних клітин. Мед має антимікробні властивості завдяки вмісту метилгліоксалю, що може допомогти боротися з інфекціями.

Покращує здоров'я кишечника

Гарне здоров'я кишечника є ключем до нашого загального здоров'я. Здорова слизова оболонка кишечника запобігає потраплянню шкідливих бактерій або патогенів в організм та стимулює активність імунних клітин. Саме тут мед може зіграти свою роль. Він містить пребіотики, які живлять корисні бактерії у кишечнику, включаючи біфідо- та лактобактерії. Саме влни відіграють ключову роль в імунній регуляції.

Прискорює загоєння ран

Доведено, що мед допомагає загоювати рани та опіки. Ця солодка речовина може загоювати травми швидше, ніж традиційні пов'язки з марлі та льону. Мед має антибактеріальну дію і може застосовуватися місцево для сприяння загоєнню ран та запобігання інфекції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube