Підрив Каховської ГЕС: росіяни бояться повертатись на старі позиції через міни та холеру

Окупанти поступово повертаються на позиції, які займали до теракту на Каховській ГЕС. вони роблять це неохоче і бояться через інфекції та хаотично заміновану територію

Підрив Каховської ГЕС і Наталія Гуменюк
Росіяни бояться повертатись на старі позиції після підриву Каховської ГЕС

Після російського теракту —  підриву Каховської ГЕС — окупанти неохоче повертаються на старі позиції. Росіяни бояться хаотично розкиданих мін та інфекцій, які масово вражають військовослужбовців рф.

Детальніше про повернення росіян розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

За її словами, вода хаотично розкидала російські міни, тому чітко визначити, де заміновані території зараз неможливо, що ускладнює повернення ще більше.

Там, де вода відійшла досить сильно, вони повертаються. Але ця робота для них ускладнена своїм же мінуванням, тому що воно стало стихійним після того, як вода попрацювала з їхніми мінно-вибуховими загородженнями, —  повідомила Гуменюк.

 Речниця ОК "Південь" додала, що на нових позиціях росіяни почували себе безпечніше з двох причин: вони були більш украпленими й знаходились подалі від артилерії ЗСУ. Тепер окупанти змушені повертатись на ділянки, які практично не облаштовані для ведення боїв.

Серед окупантів шириться холера

Окремою проблемою для росіян залишається низка кишкових захворювань інфекційного характеру. Медики загалом фіксують ці захворювання, як холеру.

Вони продовжують дуже серйозно потерпати від кишкових інфекцій і деякі лікарі діагностують це як холеру, —  резюмувала Гуменюк.

Які наслідки підриву Каховської ГЕС

За даними ООН, до 700 тисяч українців втратять доступ до питної води, а до 500 тис. не матимуть стабільного заробітку після теракту росіян. Кривий Ріг матиме проблеми з водопровідною водою, а стрибок забрудненості у водах Дніпра у 28 тисяч разів перевищує норму. 

Українців закликають не пити неочищену воду з відкритих водоймищ акваторії Дніпра, адже рівень хвороботворних мікробів просто "зашкалює".

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що науковці пояснили, коли Чорне море впорається із наслідками підриву Каховської ГЕС. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube