Біолог розповів, коли Чорне море зможе впоратися з наслідками Підриву Каховської ГЕС

Читать на русском

Найближчим же часом в морі може початися мор риби

Читать на русском
Чорне море
Біолог розповів, коли Чорне море зможе "оговтатися" від наслідків підриву Каховської ГЕС

Найближчим же часом в морі може початися мор риби

Директор Національного антарктичного наукового центру та біолог Євген Дикий розповів, що Чорне море має впоратися з забрудненням через підрив Каховської ГЕС за один річний цикл. Проте, найближчим часом наслідки вибуху можуть призвести до мору риби в морі. Водночас, це стосується здебільшого органічних забруднювачів, а от щодо важких металів та пестицидів – давати прогнози поки рано.

Про це він розповів в інтерв’ю для Новинарні. За словами Дикого, Чорне море зможе повністю відновитися від наслідків забрудення. Основним його джерелом наразі є органічні речовини. Усі вони з часом будуть перероблені та розчинені, після чого потрібний баланс речовин почне відновлюватися.

Іншою проблемою є можливий мор риби. Наразі не можна точно сказати, чи станеться він у морі – усе залежатиме від погоди.

“Якщо зараз встановиться спека, то ми побачимо мор риби у Чорному морі. Тому що піде гіпоксія, тобто весь кисень, який є у воді, піде на розкладання тієї органіки, яку повиносило. І відповідно, дихати стане нічим, і буде масовий замор. Якщо спеки не буде, то може обійтися без цього. Це серйозний удар, але в принципі Чорне море з такими явищами стикалось”, – зазначив біолог.

Загалом він заявив, що всі органічні сполуки будуть акумульовані в межах одного річного циклу. Після цього органічне забруднення буде зведене до мінімуму. Водночас, невідомо, скільки неорганічних сполук потрапило до Чорного моря. Мова йде про важкі метали та пестициди. З ними впоратися буде важче. Оцінити масштаб хімічного забрудення можна буде протягом місяця.

Каховська ГЕС та Чорне море

Раніше експерти зазначали, що підрив Каховської ГЕС спричинив впадання великої кількості прісної води та різного роду забруднювачів у Чорне море. Особливо серйозні наслідки можуть бути очевидні під час сильної спеки. Загалом поєднання прісної води, забруднювачів у Чорному морі з високою температурою може призвести до цвітіння води в прибережних зонах.

Водночас, саме собою сильне опріснення морської води може також мати серйозні наслідки. Якщо його рівень буде надто високим, то це вдарить по видам деяких морських жителів. Деякі види зможуть перебратися до більш прийнятного середовища. Проте, інші організми, як, наприклад, бички чи мідії, можуть понести чималі втрати, що сильно зменшить їх популяцію.

Нагадаємо, що Каховське водосховище показали на супутникових знімках – там майже не залишилося води.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.