Підготовка до зими: у Києві вирішили встановити дві фотозони вартістю понад 640 тис гривень

Після низки гучних скандалів комунальне підприємство знайшло, куди витратити бюджетні кошти

Київська міськрада замовила фотозону за 640 тисяч гривень
Доки бюджетні кошти йдуть на встановлення фотозон, мешканців столиці закликають запасатися портативними зарядними пристроями, туристичними газовими плитками та ліхтариками

Комунальне підприємство "Київський центр розвитку туризму" замовило дві фотозони з 3D-логотипом Києва. На виготовлення та встановлення кумунальники попросили 640 000 гривень. конструкція з нержавної харчової сталі буде складатися із дзеркальних літер Kyiv на гранітній основі. Попереду літер (шрифт — Arial Bold) буде зображений логотип "Київ – місто, де все починається". Крім того, фотозона включатиме скульптуру символа міста – архангела Михаїла.

Таку інформацію розміщено на порталі публічних закупівель Prozorro. Там сказано, що  фотозону хочуть покрити нітридом титану золотого кольору. Конструкція має бути стійка до вандалізму, без гострих кутів і безпечна для дітей, людей похилого віку й з інвалідністю, ідеться в описі пропозиції.

Підготовка до зими: у Києві вирішили встановити дві фотозони вартістю понад 640 тис гривень 1

Тендер опублікували на сайті Прозорро ще 18 серпня, але "масової популярності" він набув лише за місяць - 18 вересня. Щойно про це почали писати в соцмережах і ЗМІ, тендер одразу скасували.

У торгах брав участь єдиний учасник – ФОП Шиш Олександр Васильович. Згідно з умовами тендеру, він мав встановити фотозони до 27 жовтня цього року. Його компанія "Найснет Плюс" спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. Її зареєстрували у 2008 році. У період з 2015 року по 2023 рік компанія отримала державних підрядів на суму 1 683 822 гривень. Фірма надавала послуги Енергоатому, Укроборонсервісу, КП Київкульткластеру та іншим.

В першу чергу - ЗСУ

16 вересня під будівлею КМДА пройшов масовий мітинг проти скандальних закупівель, де містяни показали своє невдоволення безглуздими тендерами під час війни. Українці вимагали від влади припинити відмивати грорші на тендерах. Натомість ці кошти просять витрачати на потреби Збройних Сил України. Люди стояли з плакатами, на яких було написано - "Зброю замість бруківки!", "Державні кошти і податки на ЗСУ!", "Соромно за тротуари", "В першу чергу - ЗСУ". Будівлю КМДА облили червоною фарбою.

Здавалося, що після такої чіткої позициї киян столична влада мала б зрозуміти, що подібні тендери не просто не на часі, а неприпустимі взагалі. Україні є куди зараз витрачати гроші і фотозона не входить в список найнеобхідніших речей. Депутатка Ксенія Семенова зауважила, на ці гроші можна зробити близько 100 меморіальних табличок загиблим бійцям або 30 табличок із новими назвами вулиць на будинках. І взагалі - доки бюджетні кошти йдуть на встановлення фотозон, мешканців столиці закликають запасатися портативними зарядними пристроями, туристичними газовими плитками та ліхтариками.

Скандальні тендери

Нагадаємо, нещодавно був гучний скандал про те, як держпідприємство "Льодовий стадіон" замовило тендер на капітальний ремонт будівель та тенісних кортів у Києві з метою створення Національного тенісного центру, а також придбання необхідного обладнання на 307,8 млн гривень. Після розголосу у ЗМІ та соцмережах, тендер дуже швидко скасували, а пізніше міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт повідомив, що директора державного підприємства "Льодового стадіону" Павла Андрєєвського скоро звільнять

Також нещодавно ми писали про ще два дивних тендери - на ремонти доріг у прифронтових містах Курахове (за 5 млн грн) та Костянтинівці (за 63 млн грн) Донецької області, які постійно обстрілюються рашистами. Буквально за декілька днів у Константинівці внаслідок ворожих обстрілів загинуло 15 людей - "прильоти" здійснили прямо по центру міста, що показує, наскільки недоречні (і не безепечні) наразі вуличні ремонти в таких містах.

А державний український російськомовний телеканал Freedom нещодавно підписав черговий контракт на закупівлю виробництва серіалів під робочими назвами "Сімейний консультант" та "Курс щасливого життя". На написання сценарію та частковий технологічний цикл виробництва виділили майже 17 та 15 млн гривень відповідно. Це не перший (і, швидше за все, не останній) контракт, за яким для Фрідом виділяються гроші з бюджету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube