Під виглядом працівників Vodafone шахраї оформили на жінку онлайн кредити

Читать на русском

У грудні 2021 року суддя Оболонського районного суду Києва перевіряла, чи дійсно гроші від кредиту не потрапили на рахунки жінки

Читать на русском
жінка постраждала від злодіїв
Постраждала звернулася до поліції та суду

У грудні 2021 року суддя Оболонського районного суду Києва перевіряла, чи дійсно гроші від кредиту не потрапили на рахунки жінки

Приблизно 13-14 лютого 2019 року жінці на телефон подзвонили під виглядом співробітників Vodafone та запропонували «змінити тариф». Щоб це зробити жінка мала назвати цифри з повідомлення. Нічого не підозрюючи, вона їх назвала. Згодом, отримала кредитні борги в різних компаніях.

Після цього, в ніч з 16 на 17 лютого шахраї, ймовірно, вкрали її номер телефону, використавши для цього послугу відновлення втраченої сім-картки. Згодом, жінка побачила, що вона не може зателефонувати та наступного дня пішла до сервісного центру мобільного оператора.

Там відновили зв’язок та як тільки телефон запрацював, їй стали надходити повідомлення від різних мікрокредитних компаній.

«Зі змісту зазначених повідомлень (жінці) стало зрозуміло, що за той час, коли вона не могла користуватися належним їй номером телефону, невстановлені особи уклали від її імені кредитні договори із декількома фінансовими компаніями, серед яких, зокрема, і ТОВ «Верона», яке здійснює діяльність в мережі «Інтернет» під назвою «Гроші всім», - йдеться в матеріалах з сайту судового реєстру.

Жінка дізналася, що начебто вона просила про 2 тисячі 500 гривень позики, проте ніякі гроші не отримувала. Тому постраждала звернулася до поліції та подала позов до суду.

Що було у суді

Виявилося, що у 2019 році жінка намагалася через суд змусити кредитну компанію не нараховувати проценти за боргом. Проте суддя Оболонського районного суду Києва Максим Тітов на це не зголосився.

Тоді вона попросила визнати кредитний договір недійсним, тому що, за її словами, вона його не укладала. Однак в компанії «Верона» відповіли, що вони перевіряють клієнтів перед тим, як давати гроші. Там були впевнені, що клієнткою була саме ця жінка. На це постраждала заявила, що немає доказів, що угоду підписувала саме вона. До того ж гроші на її картки не надходили.

Щоб все з’ясувати, вирішили запитати в «Ощадбанку», кому саме переказали гроші, тому що картку саме цього банку зазначили в угоді. Виявилося, що на жінку там був оформлений рахунок, проте з іншим номером ніж той, куди зробили переказ.

Суддя визнала, що жінка дійсно гроші не отримувала. Тому з її боку договір є неукладеним. А скасувати те, чого немає неможливо. Тому у грудні 2021 року суддя того ж Оболонського районного суду Києва Наталія Яценко вирішила, що вона не визнає угоду недійсною.

Чи оплатила жінка чужий кредит

На рішенні судді Яценко історія не закінчилася. Компанія за допомогою приватного виконавця примусово забрала з рахунків жінки понад 19 тисяч гривень (боргу та процентів). 

Жінка вважала, що у нотаріуса, який дав «зелене світло» на списання її коштів, не було для цього необхідних документів. Через це у січні 2022 року суддя Дарницького районного суду Людмила Комаревцева вирішила, що гроші не повинні були забирати.

Щодо інших кредитів, які «повісили» на жінку шахраї, то з «Авентус Україна» ситуація вирішилася без рішення суду. А борг у 1600 гривень від «Фінансової компанії «Інвест Фінанс» у суді вдалося скасувати. Це рішення підтвердили у березні 2020 року у Київському апеляційному суді. 

Інформатор розповідав, що компанія Ccloan не хотіла списувати борг по онлайн-кредиту через викрадення сімки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.