«США припиняють постачати нам ракети для ППО. Це примус до поступової капітуляції. Коли по містам почнуть летіти сотні балістичних ракет і тисячі дронів. І коли все це буде неможливо збивати - нам доведеться сідати за стіл переговорів.»
Цю пісню я написав, бо справді боліло. Я не спав всю ніч і намагався якомога більше висловити блокноту. Найважливіше в цій роботі — це те, що вона не вигадана, не вкрадена в іншого артиста.
Наразі виїхати з окупованих територій області вкрай складно та небезпечно
Два з половиною місяці більшість території Луганської області окупована загарбниками рф і «лнр». Так звана «влада «луганської народної республіки» намагається якнайшвидше встановити свої держустанови та правила. Багато жителів змирилися з цим, хтось навіть пішов на співпрацю, дехто виїхав з рідного селища з приходом армії рф.
Як відбувається евакуація з окупованих територій Луганської області, розповідає Інформатор.
24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення рф на територію України, о 05:50 було оголошено евакуацію для всіх жителів Луганської області. Населення вивозили поїздом із залізничних станцій Лисичанська, Рубіжного та Сватового. Влада на місцях організувала підвіз. Але виїхати з північних районів області бажання виявили не багато.
Щойно окупанти захопили територію Луганщини (це було в перші десять днів березня) жителі почали виїжджати на особистому транспорті. Хтось їхав із сім'єю, хтось брав попутників. Займатися вивезенням луганчан на територію України, переважно на Дніпро, розпочали приватні перевізники. Можна було приєднатися та слідувати за маршрутними таксі на своєму автомобілі. Для цього люди формували колони із цивільних машин. При цьому чіпляли на транспорт білий аркуш із написом «Люди» або «Діти», а також білу тканину. Все це – сподіваючись, що армія рф не відкриє вогонь по цивільних машинах, які виїжджають до України.
Так тривало до середини квітня. Повертаючись із Дніпра до Луганської області, перевізників не пустили з пасажирами на блокпості у Святогірську через напружену ситуацію в районі Ізюму. Наступного дня з окупованих територій Луганщини перевізники виїхали у напрямку Дніпра, але як тільки вони від'їхали від останнього посту «лнр», у найближчому селі російські війська відкрили прицільний вогонь по автобусах. Внаслідок обстрілів (було обстріляно дві НП, які займалися перевезеннями) близько 15 осіб – постраждали, близько десяти – загинули.
Тіла загиблих громадян та постраждалих доправили до лікарні селища Борова Харківської області. На той момент селище вже окупувала армія рф. За кілька днів так звана «прокуратура «лнр» відкрила кримінальне провадження за фактом обстрілу маршрутних таксі, нібито українськими військовими. Забрати своїх рідних родичі не могли – окупанти не давали дозволу.
Обстрілювали російські війська і цивільні автомобілі. Так, 18 квітня, коли армія рф увійшла до Кремінної і, фактично, забрала під свій контроль, загарбники відкрили вогонь по машині, яка намагалася виїхати від війни. В результаті – чотири людини померли на місці, одна – вижила.
Наразі виїхати з окупованих територій Луганщини вкрай складно та небезпечно. Є лише один варіант, щоб потрапити на територію України – через росію. Але для цього знадобиться дві доби, адже їхати доведеться через рф, Литву, Латвію та Польщу.
На окупованих територіях Луганської області залишаються громадяни, які чекають на наших захисників із дуже важливим символом – рідним синьо-жовтим прапором.
Нагадаємо, на Луганщині понад 11 тисяч будинків зруйнували російські окупанти, з них майже 3 200 – це багатоповерхівки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.