Україна отримала перші 17 мільярдів гривень з арештованих активів банків країни-терориста
Україна отримала перші 17 млрд грн від конфіскації російських активів з двох банків. Ці кошти скерують на відбудову житла українців, яке зруйнувала війна.
Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив на пресконференції у Києві.
«Перший реалізованим кейс в Україні ми вже маємо – це конфіскація активів двох російських банків на суму 17 млрд грн. Інших кейсів, на жаль, поки що немає, але робота активно продовжується. Інфраструктура для цього фактично створена», - сказав Шмигаль.
За ці гроші відбудують житлові будинки, які зруйнувала росія під час обстрілів.
"Це справедливо. Не українці, не європейські чи американські платники податків мають відновлювати те, що зруйнував агресор. Це він має відновити. Якщо Росія не погодиться на добровільні репарації, значить цивілізований світ має конфіскувати арештовані та заморожені кошти і віддати їх Україні", - підкреслив Прем’єр-міністр.
Тим часом уряд продовжує роботу конфіскацію й інших активів росіян. Однією із нагальних проблем залишається питання законодавчого врегулювання самої процедури конфіскації російських активів. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час конференції United for Justice, яка відбувається у Львові. Він наголосив, що українська влада працює над створенням механізму конфіскації російських активів, які можна буде направити на відновлення України.
"Спеціальний компенсаційний механізм виплати репарацій буде базуватися на міжнародному договорі. Україна розробляє його разом із державами-партнерами", - сказав Шмигаль.
У міжнародного компенсаційного механізму буде чотири елементи, пояснив Шмигаль. Перше - це Міжнародний реєстр збитків, куди вноситимуть усі факти завдання шкоди Україні росією. Після цього працюватиме Компенсаційна комісія, яка розглядатиме заяви про відшкодування збитків. Вона також прийматиме рішення щодо повернення або неповернення коштів за той чи інший випадок. Далі справу передують до Компенсаційного фонду, з якого будуть надходити відшкодування.
Раніше Денис Шмигаль повідомляв, що Кабмін України затвердив Державну антикорупційну програму (ДАП), на ухваленні якої наполягали країни ЄС та G7. Тільки маючи таку програму Україна може стати членом Європейського Союзу. ДАП передбачає створення чіткої системи для боротьби з корупцією, націленої на результат, а не ілюзію роботи антикорупційних органів.
Раніше Інформатор повідомляв, що Нідерланди ухвалили рішення про створення Міжнародного реєстру збитків у Гаазі. Ця організація займатиметься репараціями, які росія буде змушена виплатити Україні за завдані збитки у війні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.