Політолог Володимир Фесенко та інші експерти прокоментували чутки про відставку уряду та ймовірне призначення Єрмака новим прем’єром: у фахівців цей сценарій викликає сумніви
Навіть якщо припустити, що президент України Володимир Зеленський збирається прийняти рішення про перезавантаження уряду, голова Офісу президента Андрій Єрмак ніколи не піде у прем’єри. Таку думку висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко у коментарі Інформатору. Проте й звільнення прем’єра та масові відставки в уряді, про які у кінці лютого йдеться на рівні чуток, не обов’язково слід вважати реальним сценарієм.
Володимир Фесенко скептично ставиться до перспективи кардинальних змін в уряді і особливо - до призначення Єрмака прем’єром. Експерт нагадує, як у часи правління Леоніда Кучми перший голова Адміністрації президента Дмитро Табачник де-факто зробив цю структуру найвпливовішим держінститутом у державі. З тих пір кажуть про "особливу роль Банкової", що відчувається навіть зараз.
Фесенко зауважив, що по суті Офіс президента є “паралельним урядом” в нашій країні. Але цей уряд є “політичним”, тоді як Кабмін - виконавчим.
“У рамках цієї системи Андрію Єрмаку немає сенсу міняти реальну владу на статус, який буде “нижчим”. Формально, у нас прем’єр-міністр є другою але третьою людиною за впливом (перед ним президент та голова парламенту). Але фактично у нинішній системі найбільш впливовою людиною є президент, а друга людина – керівник Офісу президента. Андрій Єрмак має силу і вплив, коли він поруч з президентом, адже саме Єрмак – це “головна кнопка” у “пульті державного управління” в руках Зеленського. Він впливає на процес підготовки державних рішень, їхню реалізацію, а якщо він піде у Кабмін, то він цю реальну владу втратить”, – підкреслив Фесенко.
Політолог та директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко вважає, що Денис Шмигаль взагалі фактично не виконував ролі прем’єр-міністра. А обіймав він цю посаду для того, щоб “притримати місце для когось”. На його думку, найбільш ймовірно, що замінити його можуть на посла України у США Оксану Маркарову.
“Американці погодилися замінити Залужного на “людину Зеленського” (експерт має на увазі Олександра Сирського – ред.), а у відповідь вимагають, щоб їхня людина була прем’єр-міністром (ймовірно, Маркарова). Буде хтось з близьких до Заходу, адже у нас “криза платежів” і “кризи нових грошей”. Це важливо, щоб була людина, яка зможе “спокійно” телефонувати у Міжнародний валютний фонд, у Вашингтон тощо”, – вважає політолог.
За його словами, американці мають запропонувати очолити уряд саме Маркаровій. Втім, експерт не виключає, що саме Зеленський може наполягати на призначення на цю посаду Андрія Єрмака, якому він довіряє, щоб тримати на чолі уряду саме свою людину.
Напередодні у ЗМІ з'явилась неофіційна інформація про те, що президент Володимир Зеленський планує зустріч з депутатами своєї фракції "Слуга народу". Вона стала першою від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Водночас видання LB з посиланням на власні джерела у “Слузі народу” повідомило, що однією з тем зустрічі партії буде саме перезавантаження уряду. Крім того, на з'їзді мали обговорювати ситуацію на фронті та скасування незаконного обмеження щодо відряджень.
Проте на зустрічі із фракцією, що дійсно відбулася 21 лютого, за даними джерел Інформатора, питання відставки уряду не обговорювалося.
"Нічого сказати не можу. Так як нічого по суті не сказали. Звичайна зустріч", - повідомило джерело Інформатора у "Слузі народу".
Також це не підтвердив голова фракції "Слуга народу" у парламенті Давід Арахамія. Розповідаючи про підсумки заходу, він повідомив, що на ньому обговорювали фронтову ситуацію, економіку, партнерську допомогу і т. д.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.