Понад третина українців за створення уряду єдності: серед імовірних очільників бачать Порошенка і Залужного - опитування

Соціологічне опитування показало, що ймовірними очільниками уряду національної єдності українці бачать Порошенка, Залужного чи Тимошенко

Порошенко, Залужний
Серед імовірних очільників уряду найчастіше лунали прізвища Порошенка та Залужного

Більш ніж третина українців (37%) хотіли б, щоб в Україні створили спеціальний Уряд національної єдності з більшості фракцій у парламенті, як це було в Ізраїлю, коли на нього напав ХАМАС. Українці також назвали 71 прізвище імовірних очільників уряду національної єдності, серед яких: Залужний, Порошенко, Тимошенко та навіть зрадник Мураєв.

Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 4-10 грудня. Зокрема, 37% українців позитивно ставляться до ініціативи створення спецуряду, 38% ставляться до ідеї нейтрально, а 19% – негативно. Решта 7% не визначилися зі своєю думкою.

Створення Уряду національної єдності - "за" і "проти"
Створення Уряду національної єдності - "за" і "проти"

На запитання "Кого хотіли б бачити прем'єр-міністром у разі створення Уряду національної єдності", більшість респондентів у відкритому форматі (76%) не змогли відповісти на запитання.

Респонденти, які змогли відповіді на запитання, назвали 71 різне прізвище. У таблиці нижче наведено основні відповіді. Відносно ж найчастіше називалися Порошенко (6,3%), Залужний (3,4%) та Тимошенко (2,2%).

Кого бачать очільником Уряду національної єдності
Кого бачать очільником Уряду національної єдності

Що відомо про Уряд нацєдності Ізраїлю

В Ізраїлю після нападу ХАМАС і початку війни в Газі було утворено уряд національної єдності, до якого увійшли представники усіх політичних сил, представлені в ізраїльському парламенті (кнессеті). Соціологи зазначають, що і в Україні час від часу лунають заклики до створення з більшості фракцій у парламенті Уряду національної єдності (на прикладі Ізраїлю).  

Так, наприклад, уряд національної єдності у Ізраїлі об'єднує представників конкурентних парламентських груп у широку коаліцію. Зокрема туди увійдуть представник опозиції Бені Ганц та міністр оборони Йоав Галлант. Такий уряд має вирішити п'ять основних питань:

  • перемога над терористами;
  • підготовка наступальної операції в Газі;
  • збереження спокою на інших фронтах;
  • залучення міжнародної підтримки;
  • об'єднання країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live.  Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube