"Перевів все на зброю та війну": в ЄС заявили, що Путін поїдає російську економіку

Читать на русском

Мобілізація у Росії висмоктала з економіки некваліфіковану робочу силу

Читать на русском
Економіка рф
30% державних витрат Росії Путін спрямовує на оборону

Мобілізація у Росії висмоктала з економіки некваліфіковану робочу силу

Світові санкції дуже серйозно впливають на Росію, наслідки стають все більш очевидним. З країни поїхали найбільш освічені люди, через мобілізацію є дефіцит у робочій силі, зокрема в галузі сільського господарства. При цьому Кремль 30% державних витрат витрачає на оборону.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів спецпредставник Євросоюзу з питань санкцій Девід О'Салліван. Він заявив, що Путін поїдає російську економіку.

"Звичайно, якщо ви вкачуєте такі гроші в економіку, ви дійсно отримуєте зростання, але це не продуктивне зростання, тому що Путін був змушений поїдати російську економіку, щоб забрати з виробничого сектора - освіти, охорони здоров'я, досліджень, інвестицій у розумну економічну діяльність - і перевести все це на зброю та війну", - сказав він.

За словами О'Салліван, так можна робити протягом певного періоду часу. Втім у певний момент це стає нестійким.

"У Росію не йдуть інвестиції, у Росію не йдуть нові технології, якщо ви глянете на ринок праці - один мільйон найосвіченіших росіян поїхав і, ймовірно, не повернеться", - заявив представник ЄС.

О'Салліван зазначив, що мобілізація висмоктала з економіки некваліфіковану робочу силу. Існує величезний дефіцит у сільському господарстві, будівництві тощо.

Міжнародний валютний фонд оцінив зростання економіки Росії у 2023 році на рівні 3,6%. За прогнозом МВФ, 2024 року економіка Росії зросте на 3,2%. Як заявив спецпредставник Євросоюзу з питань санкцій Девід О'Салліван, 30% державних витрат Росії йдуть на оборону, близько 6 або 7 відсотків ВВП.

Вплив санкцій на економіку РФ

Росія відчуває вплив санкцій, але водночас вона навчилася адаптуватися та обходити їх. Раніше голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю "Голосу Америки" закликав посилити санаційний тиск та весь фінансовий сектор Росії.

"Залишаються лазівки, які підважують ефективність санкційних пакетів. Позиція Національного банку завжди полягала в тому, що увесь фінансовий сектор Російської Федерації повинен відчути вплив санкцій, що ключові банки, якщо не всі, треба відключити від SWIFT, повинні бути застосовані арешти і рахунків, і активів, повинен бути санкціонований менеджмент і керівництво центрального банку", - заявив Пишний про те, як саме треба посилити тиск на економіку РФ.

Водночас російський диктатор Володимир Путін намагається заспокоїти стурбованість російського суспільства щодо економічних наслідків війни. Раніше цього року він переконував росіян, що Росія не перевела свою економіку на воєнний стан, а російська економіка натомість "досить збалансована" та нібито виконує всі соціальні гарантії.

Нагадаємо, у РФ активно використовують крипту для обходу санкцій. Видання WSJ розказало, як саме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.