Одним з факторів погодження вступу є підтримка НАТО України
Посол ЄС в Австрії Мартін Зельмаєр заявив, що Україні може знадобитись від 6 до 11 років для вступу до ЄС. Він розповів, що Іспанія йшла до ЄС одинадцять років, а Австрія шість років. За його думкою, Україна може бути десь посередині.
Про це він заявив виданню Kleine Zeitung. Зазначається, процес вступу до ЄС має стабілізаційну функцію. Окрім того, Україна має перевагу, адже її безпеку підтримують країни НАТО.
"Процес вступу до ЄС має стабілізуючу функцію. Історія це показала. Португалія, Іспанія та Греція приєдналися до ЄС незабаром після того, як позбулися диктатури. Звичайно, з Україною є додаткова перспектива безпеки з боку країн НАТО", - зазначив Зельмаєр.
Проте, чиновник не згоден з тим, що вступ України до ЄС буде тривати десятиліття. Загалом Україні треба від 6 до 11 років, аби приєднатись до блоку. Тим паче, українська влада вже впровадила 70% законодавства.
"Австрії знадобилося шість років, Іспанії - одинадцять. Україна може бути десь між ними", - додав посадовець.
14 грудня президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що Європейська рада офіційно підтримала початок переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу. У цьому історичному рішенні також згадується Молдова. Їй теж надали зелене світло для початку переговорів. Крім того, Грузії було присвоєно статус кандидата на вступ, а Боснія і Герцеговина також мають перспективу початку переговорів, якщо виконають перелік необхідних критеріїв.
"Ясний сигнал надії для їхніх народів і для нашого континенту", - підкреслив голова Євроради
Європейський Союз також розробив запасний план для надання Україні фінансової допомоги на суму 20 мільярдів євро попри те, що її блокує Угорщина. За цим планом мали б використовуватись гарантії від держав-членів ЄС щодо залучення коштів на ринках капіталу, аналогічно до схеми, яку використали під час пандемії COVID-19 у 2020 році. Для того аби скористатись планом не потрібна одностайна підтримка всіх 27 держав-членів. Буде достатньо участі країн з високими кредитними рейтингами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.