Як пише The Guardian, зниження статусу обговорень сталося через витоки інформації про визнання Америкою анексії Криму й подальших наслідків цього
У МЗС Британії підтвердили, що мирні переговори щодо війни в Україні на рівні міністрів, які мали пройти 23 квітня в Лондоні, не відбудуться. Цю інформацію зранку поширило видання Sky News. Дискусії вестимуть тільки чиновники.
Про це пише The Guardian. У зустрічі мали взяти участь очільники дипломатичних відомств США, Британії, Франції, Німеччини та України.
"Сьогоднішня зустріч міністрів закордонних справ щодо мирних переговорів в Україні відкладається. Переговори на рівні посадовців продовжаться, але вони будуть закриті для ЗМІ" - йдеться у заяві МЗС Великої Британії.
Велика Британія зробила важливий акцент на переговорах, у яких також мали взяти участь делегації з Франції та Німеччини. Однак, як пише The Guardian, зниження статусу обговорень сталося через витоки інформації про те, що Росія готова відмовитися від своїх територіальних претензій на три українські регіони, які вона лише частково окупувала, в обмін на визнання США анексії Криму.
Ввечері 22 квітня стало відомо, що до Лондона відмовився летіти держсекретар США Марко Рубіо. Натомість приїде спецпосланник щодо України Кіт Келлог. Sky News зауважило, що після рішення Рубіо Париж та Берлін також відкликали поїздки своїх міністрів.
Водночас у Sky News повідомили, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга має бути в столиці Британії й проведе двосторонню зустріч з очільником британського МЗС Девідом Леммі. Візит Сибіги до Лондона підтвердив керівник ОП України Андрій Єрмак.
Видання New York Times повідомляє, що Рубіо передумав їхати до Лондона нібито після відмови Зеленського визнати Крим російською територією. Про це ж саме пише й CNN. 22 квітня Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає юридично Крим російським і ця позиція відповідає українській Конституції.
23 квітня видання The Telegraph оприлюднило мирний план Трампа, який складається з семи пунктів. Одним з пунктів є офіційне визнання Криму російським. Окрім Криму, Росія утримує частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Пропозиція фактично дозволяє зберегти контроль над цими регіонами, хоча й без формального визнання.
Перед цим, 22 квітня, видання New York Post з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації Трампа, заявляло, що у Трампа вважають, що Україна начебто "де-факто" може погодитися віддати під контроль російським загарбникам 20% своєї території в рамках можливої мирної угоди з Москвою.
Як писав Інформатор, цей план поставив президента України Володимира Зеленського перед важким вибором - або відхилити цей мирний план, бо він безумовно не є справедливим, або підтримати.