Німеччина та Франція слідом за США відкликали візити своїх міністрів у столицю Британії
Міністри закордонних справ Британії, Франції, Німеччини та України відклали спільну зустріч у Лондоні, яка була запланована на 23 квітня. Переговори відбудуться тільки між чиновниками. Офіційних повідомлень про відкладення переговорів на високому рівні в Лондоні не було.
Про це пише Sky News. Видання наголошує, що очільники МЗС Великої Британії, Франції, Німеччини та України відклали заплановану зустріч у Лондоні. Натомість дискусії відбудуться між високопосадовцями цих країн та представниками США.
Хоча, як відомо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга все ще має бути в Лондоні й проведе двосторонню зустріч із британським колегою Девідом Леммі. Sky News не вказує причину зміни планів.
"Зниження рівня дипломатії контрастує з посиленням тиску з боку Дональда Трампа та його команди на те, щоб Київ і Москва домовилися про припинення вогню", - пише видання.
Мирна пропозиція США, яку мають обговорити в Лондоні, передбачає визнання Сполученими Штатами незаконної анексії Криму Росією. 22 квітня Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає юридично Крим російським і ця позиція відповідає українській Конституції.
Держсекретар США Марко Рубіо відмовився їхати на переговори до Лондона. Sky News зауважує, що після рішення Рубіо Париж та Берлін також відкликали поїздки своїх міністрів. Втім, чи пов'язані ці рішення між собою - невідомо.
Видання New York Times повідомляє, що Рубіо передумав їхати до Лондона нібито після відмови Зеленського визнати Крим російською територією. Про це ж саме пише й CNN.
"Будь-яке визнання російського контролю над Кримом стало б радикальним розворотом у політиці США за останнє десятиліття. Президент України Володимир Зеленський ясно дав зрозуміти, що відкритий до переговорів із Росією, але Київ не ухвалить угоду, яка визнає контроль Москви над Кримом", - йдеться в статті CNN.
Видання Wall Street Journal у неділю написало, що мирна пропозиція від Дональда Трампа, зокрема, може включати "визнання" Вашингтоном окупованого українського півострова Крим "територією Росії".
22 квітня видання New York Post з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації Трампа, заявило, що у Трампа вважають, що Україна начебто "де-факто" може погодитися віддати під контроль російським загарбникам 20% своєї території в рамках можливої мирної угоди з Москвою.
23 квітня видання The Telegraph оприлюднило мирний план Трампа, який складається з семи пунктів. Одним з пунктів є офіційне визнання Криму російським. Окрім Криму, Росія утримує частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Пропозиція фактично дозволяє зберегти контроль над цими регіонами, хоча й без формального визнання.