У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Vlad Darwin - Три сестри
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
У 2013 році Vlad Darwin створив пісню-притчу «Три сестри» (Аманда, Лінда і Роуз), що розповідає про сенс життя через три етапи: дитинство, юність і зрілість. Хоча композиція не потрапила в чарти і викликала скепсис у музичних критиків, вона знайшла своє місце в мережі, а у 2024 році раптово стала трендом у TikTok в багатьох країнах, в тому числі і в Україні. Ця популярність надихнула артиста на переосмислення треку та його адаптацію українською мовою.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Кращих рецептів на новий рік ви ніде не знайдете
Інформатор пропонує урізноманітнити святкове меню стравами, які оживлять та прикрасять ваш новорічний стіл. І нехай цей Новий рік запам'ятається надовго особливою атмосферою смаку та затишку!
Пенсія за особливі заслуги перед Україною - за яких умов її призначають
Порядок призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, розміри, в яких призначаються такі пенсії, а також коло осіб, які мають право на їх призначення, визначено Законом України від 01.06.2000 року №1767-ІІІ Про пенсії за особливі заслуги перед Україною
Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюється громадянам за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення у сфері державної, громадської або господарської діяльності, у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту. Пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців з дня набуття права. Про це повідомили у пресслужбі ПФУ.
Порядок призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, розміри, в яких призначаються такі пенсії, а також коло осіб, які мають право на їх призначення, визначено Законом України від 01.06.2000 року №1767-ІІІ "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною". Отже, такі пенсії встановлюються громадянам України:
Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, чотирма і більше орденами України після проголошення незалежності України, особам, відзначеним почесним званням України “народний” після проголошення незалежності України, тобто після 24.08.1991 року;
ветеранам війни, які після проголошення незалежності України (24.08.1991 року) нагороджені орденом за особисту мужність (особистий внесок), виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України;
видатним спортсменам — переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи;
космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків;
особам, відзначеним почесним званням України "заслужений", державною премією України, нагородженим одним з орденів України;
матерям, які народили п’ять і більше дітей і виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
особам, яким відповідно до Закону України "Про правовий захист та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті" визнано борцями за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" реабілітовано, з-поміж тих, яким за політичними або релігійними мотивами було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу".
Пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців з дня набуття права. Пенсії за особливі заслуги встановлюються громадянам, зазначеним у статті 1 Закону, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років відповідно до закону. Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у розмірах, визначених статтею 5 Закону, у відсотках від розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, від 23 до 40 %, а борцям за незалежність України у XX столітті ‒ у розмірі 4 532 гривень.
Оформити пенсію онлайн можна за допомогою Дія.Підпису
Для зручності людей, які бажають подати заяву на призначення пенсії, але не мають можливості отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП), щоб подати заяву дистанційно, на вебпорталі електронних послуг ПФУ реалізовано можливість оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису. Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем мобільного застосунку "Дія", активувати Дія.Підпис та заздалегідь підготувати скан-копії необхідних документів. Враховуйте вимоги до скан-копій документів:
виготовляються з оригіналів документів;
мають бути кольоровими, чіткими та читабельними;
збережені у форматах JPG або PDF;
розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб;
назви мають відповідати виду відсканованого документа.
Як скористатися сервісом через вебпортал електронних послуг ПФУ
У правому верхньому куті натисніть кнопку "Вхід" та оберіть опцію увійти до системи через "Дія.Підпис".
У новому вікні, що відкриється, натисніть кнопку "Отримати код для входу".
Після цього відскануйте QR-код, що з’явиться на екрані, за допомогою опції сканування QR-коду в додатку "Дія". Для цього увійдіть у додаток "Дія" на телефоні та наведіть зчитувач QR-коду на квадрат з QR-кодом.
На телефоні натисніть кнопку "Підтвердити".
Активуйте Дія.Підпис, пересунувши кнопку активації в крайнє праве положення.
Підтвердьте свою особу через перевірку за фото, керуючись підказками телефона, та натисніть "Далі".
Введіть на телефоні п’ятизначний код для накладання Дія.Підпис. Якщо ви використовуєте Дія.Підпис вперше, то його необхідно запам’ятати.
Якщо всі кроки пройдено успішно, запит на авторизацію через Дія.Підпис для входу на вебпортал Пенсійного фонду України буде підтверджено і на екрані телефона з’явиться відповідний напис.
Вхід в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України буде виконано автоматично.
Далі в особистому кабінеті на порталі в розділі "Щодо пенсійного забезпечення" оберіть вкладку "Заява на призначення пенсії".
Дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення.
Прикріпіть скан-копії необхідних документів та натисніть кнопку "Сформувати заяву".
Для завершення всіх операцій підпишіть заяву за допомогою Дія.Підпису та відправте до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку "Підписати та відправити до ПФУ".
З результатами опрацювання заяви можна ознайомитись у розділі "Мої звернення".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.