У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
До стажу роботу зараховується період студентства
Кожного року в Україні збільшується кількість страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. У страховий стаж для пенсії зараховують періоди навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, професійно-технічних навчальних закладах, але є винятки. Які саме – пояснили в Пенсійному фонді.
У ПФУ пояснили, що згідно з Положенням про підготовче відділення при вищому навчальному закладі, підготовчі відділення, як і підготовчі курси, створюються для загальноосвітньої підготовки для вступу до вищого навчального закладу, навчання на яких дає право вступу до цих навчальних закладів без вступних іспитів.
Навчання на підготовчих відділеннях (курсах) є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу до навчального закладу.
Оскільки після навчання на підготовчих відділеннях (курсах) особа не отримує певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів, до стажу роботи зараховується лише період від дня зарахування студентом першого курсу вищого навчального закладу до закінчення або відрахування.
Відповідно до ст. 53 закону «Про вищу освіту», студент (слухач) – це особа, яка в установленому порядку віднесена до вищого навчального закладу та навчається з метою здобуття певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів.
Фахівці ПФУ наголосили, що час навчання у вишах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
Раніше ми писали про те, що чи є сенс накопичувати на пенсію з молодості. З 2023 року українці планується реформування пенсійної системи України. Одним з видів пенсії буде накопичувальна. Вважається, що на пенсію треба починати відкладати якомога раніше, у молодому віці. Втім, група вчених з США висунула альтернативну теорію.
Також раніше ми писали про те, що для оформлення пенсії людина повинна зібрати певний пакет документів. Серед них має бути і довідка про заробітну плату. У Пенсійному фонді України розповіли, коли і чому може знадобитися довідка про зарплату при призначенні пенсії.