“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У 2017 році пенсії перерахували з огляду на середню зарплату в країні за 2014-2016 роки.
До 2012 року при призначенні пенсії застосовувалася середня зарплата по країні за попередній рік. З 2012 року і до сьогодні застосовують середню зарплату за 3 попередні роки до призначення виплат.
Про це пише сайт «На пенсії».
«Виходив на пенсію у 2010 році, пенсія становила 120 євро. Нині пенсія – близько 70 євро. Звернувся до Пенсійного фонду для перерахунку пенсії, але мій розрахунок там забракували. Я у своїх розрахунках використав середню зарплату по країні у розмірі 14 тисяч гривень. Але мені відповіли, що для розрахунку моєї пенсії враховується середня зарплата в Україні у розмірі трьох тисяч гривень. Це якась дискримінація», - написав пенсіонер Петро Глазньов.
Як пише сайт «На пенсії», коли українці виходили на пенсію у 2010 році, то при розрахунку виплат застосовували середню зарплату по Україні за 2009 рік. Вона тоді була на рівні 1650,43 грн.
«При призначенні пенсії застосовувалася середня зарплата по країні за рік, що передував року звернення за призначенням пенсії. Це було передбачено статтею 40 редакції Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що діяла на той момент», - йдеться у роз’ясненнях.
З 2012 року правила змінилися. На сьогодні при призначенні пенсії застосовують середню зарплату не за один, а за три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
«Крім цього, у 2017 році відбулося так зване осучаснення пенсій. Тоді всі пенсії, призначені раніше, були перераховані зі застосуванням показника середньої зарплати в країні за 2014-2016 роки, що становило 3764,40 гривні», - нагадали українцям.
У випадку з пенсіонером Глазньовим, таку середню заробітну плату теж мали застосувати замість тієї, яку враховували при призначенні пенсії.
У наступні роки вказану суму кілька разів індексували.
«Востаннє це сталося у березні поточного року. Таким чином, 3764,40 гривні поступово перетворилися на 7405,03 гривні. Саме остання сума застосовується для розрахунку більшості пенсій, призначених до 2018 року», - написано у матеріалі.
Українцям, які виходять на пенсію у 2023 році, враховують показник середньої зарплати за 2020-2022 роки. Він становить 12 тис. 236,71 грн. Звичайно, ця сума вища, ніж у тих, хто пішов на пенсію раніше.
«Індексація пенсій періодично здійснюється, але з такими темпами старі пенсії не зможуть наздогнати за розмірами нові. Виправити це можна лише шляхом внесення змін до законодавства, щоб, наприклад, прив’язати розмір пенсії чітко до середньої зарплати в країні та щорічно її переглядати», - пояснили пенсіонерам.
За останніми даними Пенсійного фонду, середня зарплата в Україні за березень 2023 року становила 13 тис. 423,28 грн.
Раніше Інформатор писав, кому призначається пенсія за вислугу років та який її максимальний розмір.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.