Пенсії: як отримати витяг з електронної трудової книжки та дізнатися про трудовий стаж

Відцифрувати можна будь-які документи, що підтверджують страховий стаж

Пенсії: як отримати витяг з електронної трудової книжки та дізнатися про трудовий стаж
Електронна трудова книжка - це зручно

З червня 2021 року в Україні запровадили електронну трудову книжку. Але не всі знають про переваги електронної трудової книжки. Чому зручно мати електронну трудову книжку – розповідає Інформатор.


Електронні трудові книжки — це цифрові аналоги паперових. Вони офіційно діють в Україні з 10 червня 2021 року. Їх впровадили, щоб удосконалити облік трудової діяльності українців та зменшити паперовий документообіг. Також це зменшує ризик втрати чи пошкодження документів.

Чому зручно мати електронну трудову книжку:

• Співробітник може в будь-який момент за власним бажанням без відвідування відділення Пенсійного фонду дізнатися про свій страховий стаж і займе це лише кілька хвилин;
• Скорочується ризик втратити або пошкодити паперову трудову книжку;
• У разі звільнення з роботи не потрібно довго чекати, коли роботодавець поверне трудову книжку. Йдеться про випадки, коли роботодавець з тих чи інших причин не поспішає повертати трудову книжку у паперовому вигляді.

Як отримати витяг з електронної трудової книжки.

• Увійдіть до особистого кабінету на сайті ПФУ. Зробити це можна за допомогою електронного цифрового підпису, Дія.Підпис, ID.GOV.UA;
• Увійшовши до свого кабінету, виберіть “Електронна трудова книжка”, розділ знаходиться зліва. Ознайомтеся з інформацією, яка там представлена. Щоб отримати виписку, виберіть “Комунікація з ПФУ” та натисніть “Запит на отримання електронного документа”;
• Перевірте правильність інформації про вас, виберіть тип звернення, дайте згоду на обробку персональних даних та вкажіть свій мобільний телефон;
• Після перевірки та заповнення всієї інформації натисніть “Надіслати до ПФУ”.
• У розділі “Мої звернення” можна побачити результат.
• За потреби виписку можна завантажити у форматі PDF.

Оцифрування трудових книжок триватиме до 2026 року. Після цього дані внесуть до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та буде сформований кінцевий варіант електронної трудової книжки. Відтоді паперова версія буде непотрібною. За бажанням працівник може зберігати її в себе або вести паралельно з електронною версією.

Нагадаємо, що в електронній трудовій книжці є дані про роботу з 2004 року, доти якщо ви працювали, потрібно подати дані, щоб вони увійшли до страхового стажу.

Українців похилого віку, на яких чекає реформа пенсії, знову перевірять щодо правильності нарахування грошового забезпечення. У випадку, якщо знайдуть порушення, Пенсійний фонд може призупинити або скасувати пенсію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube