Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
У Верховній Раді зареєстровано новий законопроект
Українські депутати пропонують обов'язкову участь у системі пенсійного накопичувального забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років. А також обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників. Про що йдеться в новому законопроекті?
Проект закону №9212 подали лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, речник парламенту Руслан Стефанчук та інші.
У ньому прописано, що роботодавцям доведеться платити 1% у 2023 році, 1,5% у 2024 році, 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників, а з державного бюджету надходитиме співфінансування на паритетних засадах.
При цьому розмір єдиного соціального внеску (ЕСВ), сплачуваного роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок входить у склад ЄСВ.
За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшений. Держава співфінансуватиме такі внески на паритетних засадах у межах 3% від розміру середньої заробітної плати за видами економічної діяльності в середньому по економіці. Такі ж умови державного співфінансування пропонуються також для участі у системі для фізичних осіб підприємців та самозайнятих осіб, яка є добровільною.
Усі вклади акумулюватимуться в уповноваженому пенсійному фонді, створеному державою, на період до 31 грудня 2025 року, після чого учасник системи може вибрати для себе будь-який авторизований недержавний пенсійний фонд, куди сплачуватимуть внески на його користь і формуватимуться пенсійні накопичення.
Керуватимуть активами недержавних пенсійних фондів авторизовані компанії з управління активами. А ось зберігання пенсійних накопичень вироблятиметься авторизованими банками-охоронцями.
“Пенсійні накопичення учасників пенсійних фондів зберігаються від знецінення та інфляційного впливу за рахунок їх інвестування у переважно консервативні фінансові інструменти”, – йдеться у пояснювальній записці проекту.
Мінсоцполітики була розроблена Постанова щодо проблемних питань українських пенсіонерів, які знайшли тимчасовий прихисток у Польщі. Йдеться про відновлення виплат пенсій, які вони в Україні отримували готівкою. Тепер їх можна переказувати Укрпоштою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.