У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У Верховній Раді зареєстровано новий законопроект
Українські депутати пропонують обов'язкову участь у системі пенсійного накопичувального забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років. А також обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників. Про що йдеться в новому законопроекті?
Проект закону №9212 подали лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, речник парламенту Руслан Стефанчук та інші.
У ньому прописано, що роботодавцям доведеться платити 1% у 2023 році, 1,5% у 2024 році, 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників, а з державного бюджету надходитиме співфінансування на паритетних засадах.
При цьому розмір єдиного соціального внеску (ЕСВ), сплачуваного роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок входить у склад ЄСВ.
За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшений. Держава співфінансуватиме такі внески на паритетних засадах у межах 3% від розміру середньої заробітної плати за видами економічної діяльності в середньому по економіці. Такі ж умови державного співфінансування пропонуються також для участі у системі для фізичних осіб підприємців та самозайнятих осіб, яка є добровільною.
Усі вклади акумулюватимуться в уповноваженому пенсійному фонді, створеному державою, на період до 31 грудня 2025 року, після чого учасник системи може вибрати для себе будь-який авторизований недержавний пенсійний фонд, куди сплачуватимуть внески на його користь і формуватимуться пенсійні накопичення.
Керуватимуть активами недержавних пенсійних фондів авторизовані компанії з управління активами. А ось зберігання пенсійних накопичень вироблятиметься авторизованими банками-охоронцями.
“Пенсійні накопичення учасників пенсійних фондів зберігаються від знецінення та інфляційного впливу за рахунок їх інвестування у переважно консервативні фінансові інструменти”, – йдеться у пояснювальній записці проекту.
Мінсоцполітики була розроблена Постанова щодо проблемних питань українських пенсіонерів, які знайшли тимчасовий прихисток у Польщі. Йдеться про відновлення виплат пенсій, які вони в Україні отримували готівкою. Тепер їх можна переказувати Укрпоштою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.