Пекін хоче поступок від РФ: угода між Росією та Китаєм про будівництво газопроповоду зайшла у глухий кут

Пекін відходить від колишніх планів, а Росія стає все більш економічно залежною від КНР

Російсько-китайський газопровод
Угода щодо російсько-китайського газопроводу застопорилася. Колаж: Інформатор

Спроби Росії укласти угоду про будівництво газопроводу з Китаєм зайшли у глухий кут. Причиною називають необґрунтовані умови Пекіну щодо ціни та обсягів поставок. Там хочуть купувати лише невелику від запланованого раніше річного обсягу.

Про це повідомляє Financial Times. У виданні наголошують, що жорстка позиція Китаю стосовно газопроводу “Сила Сибіру 2” демонструє, як повномасштабне вторгнення РФ в Україні зробило диктатора Володимира Путіна ще більш залежним від економічної підтримки Сі Цзіньпіна.

За даними джерел видання, Пекін хоче платити за ціною, яка буде наближеною до внутрішнього російського ринку, де ціни сильно субсидуються. Крім того, хочуть купувати лише частину від запланованої річної потужності газопроводу в 50 мільярдів кубометрів.

Зазначається, що угода щодо цього трубопроводу була одним із трьох головних прохань Володимира Путіна до Сі Цзіньпіна під час їхньої зустрічі у травні. Він також просив розширити діяльність китайських банків в РФ та проігнорувати мирну конференції України у Швейцарії.

Китай та Росія

Дані розвідки, які оприлюднели США, показали, наскільки важливу роль відіграє підтримка Китаю в підтримці можливостей російської військової промисловості. Згідно з цією інформацією, Пекін забезпечив 90% мікропроцесорів, імпортованих Росією у 2023 році, які пізніше використовувалися у виготовлених танках, ракетах і літаках. У США вважають, що Китай також міг допомогти Росії покращити її супутникові можливості. Також КНР надавала послуги супутникової зйомки росіянам.

Також минулого місяця китайська торговельна організація намагалася придбати для Росії обладнання, що здатне "глушити" дрони. Такі дії Китаю лише підкреслюють тісні зв'язки між двома країнами. Закупівлі відбулися на тлі занепокоєння в Європі та США щодо постачання Китаєм технологій подвійного призначення до Москви.

У НАТО занепокоєні підтримкою Росії Китаєм. Генеральний секретар Єнс Столтенберґ підкреслив, що Китай не зможе одночасно підтримувати добросусідські відносини з країнами ЄС та продовжувати постачати у Росію обладнання для ракет, якими потім вбивають українців. За словами Столтенберґа, Китай не може отримати і те, і інше одночасно

Нагадаємо, що Китай відмовився від участі в саміті миру з Україною, який відбудеться у Швейцарії. Посольство КНР у Швейцарії повідомило, що країна не братиме участі в заході через те, що "не було створено необхідних умов" для її участі. при цьому уряд Швейцарії домагається широкої явки з різних частин світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube