Пастку на Лох-Неське чудовисько забули під водою на 55 років: а вона працювала і робила моторошні фото

Камера вмикалася тільки коли поруч щось пропливало

Світ, озеро, фото, Нессі, чудовисько озера Лох-Несс
Камеру виявили випадково, коли її швартовка заплуталась за гвинт підводного судна.

Підводний апарат Boaty McBoatface знайшов давно втрачену камеру з глибин озера Лох-Несс, призначену для зйомки легендарного лохнеського чудовиська. Століттями люди стверджували, що бачили величезну тварину, яка ховається в шотландському озері. Перші повідомлення про спостереження датуються VII століттям. Згідно з малоймовірною версією, у 565 році нашої ери гігантський монстр вперше напав на плавця, повідомляє IFLScience.

Підводна камера з дна озаре Лох-Несс.
Підводна фотокамера з дна озера Лох-Несс. Дослідник Адріан Шайн допоміг створити проект й ідентифікувати знайдену камеру.

Легенда про Нессі здобула популярність у 1930-х роках минулого століття, після розповідей про доісторичного монстра та культової фотографії 1934 року. На ній стверджувалося, що це легендарна тварина.

З тих пір провели безліч пошуків у озері, щою пояснити, що саме могли бачити тут люди. У 1970 році професор Рой Маккал з Бюро розслідувань озера Лох-Несс взяв участь в одному з таких полювань, встановивши під водою камери-пастки на гіганта.

Через 55 років цю камеру знайшлт на глибині приблизно 180 метрів під водою, і, що дивно, вона все ще була непошкодженою. Ця фотопастка складалася з заводної камери Instamatic із вбудованим кубом спалаху. Це дозволяло зробити чотири знімки, коли щось чіплялося за волосінь. 

"Примітно, що корпус зберігав камеру сухою протягом останніх 55 років, лежачи приблизно на 180 м у глибині озера Лох-Несс", - додав він. 

 Зображення, отримані з пастки підводної камери, кілька знімків, витягнутих із пастки.
Зображення, отримані з пастки підводної камери: кілька знімків, витягнутих із пастки. Камеру та плівку передали до Центру Лох-Несс.

Камеру виявили випадково, коли її швартовка заплуталась за гвинт підводного судна. Озеро Лох-Несс з глибиною 230 метрів є ідеальним місцем для тестування робототехніки, датчиків і систем, перш ніж їх розгорнуть в глибинах океану.

Після того, як камеру повернули на поверхню, фотографії проявили. Тепер її аналог використають для вивчення морів і океанів, котрі займають 70% поверхні Землі. Та повернемось до зображень! 

Кадри з фотокамери озера Лох-Несс: Зображення надано Національним океанографічним центром..
Крупним планом затемнені кадри з підводної фотокамери озера Лох-Несс: на них щось є! Зображення надано Національним океанографічним центром.

Вони надихають тих, хто щиро вірить в існування Нессі, адже виглядають більш ніж неоднозначно. Хтось бачить на ній щупальця, а хтось дивну велику рибу. Та як би там не було, а вчені висловили радість, що можуть поділитися цією сторінку, в історії пошуку Нессі!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube