Україна вважає, що 65 військовослужбовців, яких росія оголосила загиблими в авіакатастрофі Іл-76, все ще залишаються військовополоненими
Україна наполягає на статусі військовополонених для 65 осіб, яких росія оголосила загиблими в авіакатастрофі Іл-76 під Бєлгородом. Представник ГУР МО Андрій Юсов підтверджує, що українські військові залишаються в російському полоні. Він також додає, що якщо виявиться, що на борту літака, який впав 24 січня, була зброя або ракети для С-300, які перевозили разом з українськими військовими, це стане ще одним воєнним злочином росії.
Як повідомив Юсов у етері телеканалу "Еспресо", росія не попереджала про режим тиші чи перевезення полонених в літаку. Хоча у попередні рази завжди при обміні полоненими всі критерії щодо збереження безпеки перевезення людей зберігалися.
"Стосовно "списку 65": ми можемо підтвердити, що це справді прізвища українців - оборонців, які перебували і перебувають станом на зараз формально в російському полоні, ми нічого не змінювали у цьому статусі. Так, їх подавали на обмін, який був скасований, коли літак рф впав. Той самий літак, який є військовим літаком. Про те, що там начебто перебували українські полонені, ніхто нікого не попереджав. Режим тиші не поширювався тоді, на відміну від інших обмінів, коли все було організовано правильно, було проінформовано, що літаком перевозяться українські полонені", - зазначив Юсов.
Згідно зі словами Юсова, якщо виявиться, що на борту було зброя або ракети для С-300, які перевозили разом з українськими військовими, це стане ще одним воєнним злочином росії. Відомо, що українська сторона надсилає запити до росії щодо повернення тіл військових.
Наразі немає відповіді, але подібні запити будуть надсилатись і надалі. Звісно, Україна проводить своє розслідування. Служба безпеки розпочала розслідування, і воно триває. Проте саме Україна виступила за проведення незалежного міжнародного розслідування.
"Але, як не дивно, держава-агресор вкотре відкинула таку пропозицію", - додав Юсов.
Президент Зеленський заявив, що загалом на сьогодні з російського полону звільнено 3135 українців і українок. Окремо він подякував всім, хто зробив обмін полоненими можливим.
8 лютого Україна повернула додому ще сто українських воїнів, з яких більшість це - захисники Маріуполя. Допомогу з цим обміном надали Об'єднані Арабські Емірати. Саме ця країна провела успішні перемовини з рф.
31 січня 2023 року додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів. 3 січня 2024 року відбувся найбільший з початку повномасштабного вторгнення росії обмін. У його рамках Україна повернула 230 військових та цивільних.
При цьому в Києві зростають проблеми зовсім іншого порядку - комунального. Зокрема, є погані новини для київських мостів, розв'язок та світлофорних об'єктів: з яких ще джерел міська влада буде брати кошти на ремонт "синьої" гілки метро, веде мову транспортний фахівець Дмитро Беспалов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.