Падіння Іл-76: ГУР зверталася до рф аби повернути тіла начебто загиблих полонених - Юсов

Країна-агресор ніяк не реагує на запити України щодо повернення тіл полонених українців, які начебто загинули при падінні літака Іл-76 під Бєлгородом

Іл-76
Україна зверталась і продовжує звертатись до рф щодо передачі тіл

Україна намагалася врегулювати питання щодо повернення тіл військовополонених, які, за ствердженнями рф, загинули на борту літака Іл-76. Зокрема, українська сторона неодноразово зверталась до російської федерації, але поки що на ці запити відповіді з боку країни-агресора не надходило. В Україні статус 65 військовополонених, які, за твердженням росіян, загинули, залишається незмінним - вони продовжують вважатися військовополоненими.

Про це розповів представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов під час телемарафону. Українська сторона продовжує наполягати на неупередженому міжнародному розслідуванні обставин трагедії та всіх, хто міг перебувати на борту, окрім екіпажу

"Щодо інформації про загибель - так, Україна зверталась і продовжує звертатись щодо передачі тіл. Поки що російська сторона на це не йде. Тому залишається актуальною вимога нашої держави стосовно проведення неупередженого міжнародного розслідування щодо не лише обставин падіння літака Іл-76, а що насправді знаходилось всередині - чи були там люди, чи був там боєкомплект, хто там знаходився, окрім екіпажу", - зазначив представник ГУР.

Також Юсов відзначив, що масштабний обмін полоненими, який відбувся 31 січня, є практично завершеним етапом тої зірваної операції, яка не відбулася у день падіння Іл-76 24 січня.

Обмін полоненими 31 січня

Нагадаємо, що 24 січня російський літак Іл-76 впав біля села Яблоново у Бєлгородській області рф, і, за ствердженнями росії, на його борту перебували 65 полонених українських військових та інші особи. Україна піддала цю інформацію сумніву через питання про те, хто саме перебував на борту, яке залишається відкритим.

В рамках обміну полоненими 31 січня додому повернулись українці, яких мали обміняти 24 січня - за винятком 65 осіб зі списку тих, хто нібито був на борту  літака. Вдалося повернути воїнів ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції - рядових, сержантів та офіцерів. Зокрема, це воїни, які боронили Маріуполь та "Азовсталь", були на острові Зміїний, а також воювали на Донецькому, Запорізькому, Харківському, Луганському, Херсонському та Сумському напрямках.

В рамках великого обміну полоненими між Україною та росією були звільнені двоє бійців 12-ї бригади Нацгвардії "Азов", які захищали "Азовсталь" у Маріуполі". Однак у російському полоні досі знаходяться понад 900 "азовців". Вони перебувають у неволі вже більш ніж 1,5 роки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube