«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Засідання Ради Україна-НАТО "на рівні голів держав та урядів, включно зі Швецією", відбудеться 12 липня о 13:00.
Перше засідання Ради Україна-НАТО – нового формату взаємодії Києва та Альянсу – відбудеться 12 липня. Тобто, в другий день Вільнюського саміту організації.
Про це повідомляється у програмі саміту. Зокрема зазначається, що засідання Ради Україна-НАТО "на рівні голів держав та урядів, включно зі Швецією", відбудеться 12 липня о 13:00.
Її відкриє публічне вступне слово генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Тобто на заході може бути присутній президент Зеленський.
Нагадаємо, Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму росією та збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ в Альянс зафіксовано в Конституції України.
У червні 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО. У підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.
30 вересня 2022 року Україна подала заявку в НАТО за прискореною процедурою. Але в НАТО кажуть, що спочатку має бути її перемога у війні.
1 червня 2023 року на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові Зеленський наголосив на необхідності визначення країнами – членами Альянсу чіткого алгоритму руху України до вступу в НАТО.
На 11-12 липня запланований саміт лідерів НАТО у Вільнюсі. Зараз нас на цьому шляху Україну підтримує 21 країна із 31.
4 липня президент Литви закликав лідерів НАТО рішучіше підтримати Україну в її прагненні стати членом НАТО. Він сказав, що запрошення до Альянсу надихне українців до опору, а відмова від такого запрошення Кремль визнає слабкістю.
5 липня він заявив, що попри інтенсивні дискусії між країнами НАТО, під час саміту у Вільнюсі вдасться домовитися важливі зобов’язання перед Україною. Запрошення не буде. Але рішення, які приймуть 11-12 липня, не розчарують українців, додав він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.