У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Деякі країни НАТО приїдуть до Вільнюса із зобов'язаннями надати гарантії безпеки Україні, і вже є домовленість про створення ради Україна-НАТО
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що попри інтенсивні дискусії між країнами НАТО, під час саміту у Вільнюсі вдасться домовитися важливі зобов’язання перед Україною. Запрошення не буде. Але рішення, які приймуть 11-12 липня, не розчарують українців.
Про це Гітанас розповів в інтерв'ю виданню BNS..
Журналіст зауважив, що президент України Володимир Зеленський сподівається, що у Вільнюсі буде досягнуто домовленості про запрошення країни до НАТО після закінчення війни. В Офісі президента України стверджують, що Зеленський відмовиться від поїздки до столиці Литви наступного тижня, якщо не отримає сигналів з цього приводу. У відповідь Гітанас Науседа сказав:
"Так, справді, деякі питання ще не вирішені. Але я думаю, що це питання найближчих днів, по суті питання сьогоднішнього дня. Я відчуваю, що ми все-таки знайдемо ті формулювання, які не розчарують українців. Їм скажуть більше, ніж ми звикли говорити".
За словами президента Литви, деякі країни НАТО приїдуть до Вільнюса із зобов'язаннями надати гарантії безпеки Україні. І вже є домовленість про створення ради Україна-НАТО для посилення інтеграції Києва в Альянс. На його думку, це будуть міцні гарантії безпеки, від яких Україна не відмовиться і буде задоволена.
"Президент Володимир Зеленський "коли приїде до Вільнюса, отримає, можливо, не все з того, що він очікує у своїх планах-максимумах, але точно отримає багато", - сказав президент Литви.
Нагадаємо, саміт лідерів НАТО у Вільнюсі заплановано на 11-12 липня. Зараз нас на цьому шляху підтримуює 21 країна із 31. 4 липня президент Литви закликав лідерів НАТО рішучіше підтримати Україну в її прагненні стати членом НАТО. Він сказав, що запрошення до Альянсу надихне українців до опору, а відмова від такого запрошення Кремль визнає слабкістю.
Нагадаємо, Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму росією та збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ в Альянс зафіксовано в Конституції України. Але до цього часу більшість українців вважали, що Україна має бути нейтральною. 2018 року НАТО визнав за Україною статус кандидата на членство в Альянсі, а від 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей. У червні 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.
30 вересня 2022 року Україна подала заявку в НАТО за прискореною процедурою. Але в НАТО кажуть, що спочатку має бути її перемога у війні.
1 червня 2023 року на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові Зеленський наголосив на необхідності визначення країнами – членами Альянсу чіткого алгоритму руху України до вступу в НАТО. В офісі президента кажуть, що без чіткого сигналу про запрошення Володимир Зеленський на саміт до Вільнюса навряд чи поїде.
Раніше Інформатор розповідав, що очікує Україну на саміті НАТО у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.