Ой, помилочка вийшла: втрачено дані про мільярд людей

Сільське населення було недооцінене на 53-84%, - кажуть вчені

Люди, чисельність населення, перепис населення, перенаселення, Земля, село
Такий стан речей призводить до того, що вчені не розуміють реальної кількості населення Землі.

Нове дослідження говорить про те, що ми значно занижуємо чисельність населення нашої планети в сільській місцевості. Це відбувається через метод на основі сітки, який зазвичай використовується для підрахунку людей. Ідея сітки проста: світ ділиться на квадрати й оцінюється кількість населення в кожному квадраті, на основі даних перепису населення, пояснює ScienceAlert.

Але ці оцінки більше спираються на міста, тому в селах - є неточності. Водночас в селах живе 43% людей на планеті. За останніми підрахунками, це трохи понад 8 мільярдів - і якщо розрахунки в новому дослідженні правильні, кількість неврахованих людей сягає мільярдів.

"Наше дослідження вперше надає докази того, що значна частина сільського населення може бути відсутня в глобальних наборах даних про населення. Ми були здивовані, виявивши, що кількість населення в селах набагато більша, ніж показують глобальні дані про населення - сільське населення було недооцінене на 53-84%", - кажуть вчені.

Команда проаналізувала дані про населення за період 1975-2010 років. Опрацювавши статистичні дані щодо 307 проєктів будівництва дамб у 35 країнах, дослідники порівняли кількість переміщених осіб у цих районах із кількістю людей, які мешкають там за п’ятьма різними переліками про населення.

Зокрема ці набори даних використовувалися в тисячах досліджень і широко - для підтримки прийняття рішень. Зрештою різниця сягнула сотень мільйонів людей.

Оцінка чисельності населення має вирішальне значення, починаючи від надання державних послуг і закінчуючи оцінкою наслідків зміни клімату. Команда, що стоїть за цим дослідженням, вимагає більше інвестицій у відстеження чисельності населення у селах по всьому світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube