У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
CO₂ зможуть видалити з атмосфери Землі лише природні процеси, на це знадобиться не одне десятиліття
Вчені порахували, скільки знадобиться часу, щоб наша планета повністю впоралася з природним очищенням і почала хоч трохи остигати. Прогнози втішними назвати важко, особливо з огляду на те, що світові економіки про клімат замислюються в останню чергу.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Nature та PNAS .
Повністю ліси та океани очистять той обсяг CO₂, який вже потрапив у "легкі" планети не раніше, ніж за наступні три століття - тисячу років. Але остигати планета почне раніше.
Глобальне потепління відбулося через перенасичення атмосфери Землі цим вуглекислим газом.
Дослідження, проведене у США, показало, що значне скорочення викидів в енергетичному секторі призведе до похолодання клімату лише після 2100 року.
Тобто для охолодження Землі після відмови від спалювання не екологічного палива знадобиться близько ста років.
Американські вчені дійшли висновку, що нинішня зміна клімату виявилася різкішою, ніж при падінні астероїдів та комет. Згідно з їхньою роботою, сучасне потепління клімату — найшвидша його зміна за останні десятки тисяч років.
За відносно короткий проміжок часу багато в чому через діяльність людини планета нагрілася на + 7 градусів. Така картина загального зростання температур швидко наближає Землю до чергового льодовикового періоду у всіх зонах, включаючи тропічні.
Автори дослідження вважають, що воно може тривати мільйони років.
Раніше інформатор повідомляв, що глобальне потепління може спричинити у світі приріст урожаю пшениці.
Також ми писали, що майже 80% українців стурбовані зміною клімату Землі.
Крім того, ми розповідали, що арктичні льоди рекордно розтанули влітку 2021 року .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .