Остання надія путіна: як москва готується зустрічати Сі Цзіньпіна

Читать на русском

Лідер Піднебесної здійснює свій перший після переобрання на посаду закордонний візит у ролі миротворця

Читать на русском
Путін і Сі
Пекін гратиме роль миротворця

Лідер Піднебесної здійснює свій перший після переобрання на посаду закордонний візит у ролі миротворця

Китайський лідер планує відвідати столицю росії на тлі підготовки українського контрнаступу. Росіяни сподіваються, що його візит дасть можливість покращити стан справ. Водночас у кремлі зростає занепокоєння щодо того, що лідер Китаю Сі Цзіньпінь може спробувати вмовити путіна вивести війська з частини нашої території в обмін на мирні переговори. Ймовірно, з цим пов’язаний раптовий вояж російського вождя до окупованого Криму та Маріуполя. Від перемовин Цзіньпіня з путіним навряд чи варто очікувати якихось епохальних зрушень, проте сюрпризи можливі.

“К нам приехал, к нам приехал…”

Лідер Китаю Сі Цзіньпінь 20-22 березня має відвідати свого “молодшого партнера” володимира путіна в москві. На тлі війни, яка затягнулася, невдач на фронті, а також абсолютній безперспективності розбити Україну, яка користується підтримкою Заходу, всі надії росіян пов’язані саме з  Піднебесною.

Сі та путін
Сі та путін бачилися вже 39 разів, але ця зустріч особлива. Фото:NDTV

І, москва, з усім накопиченим віками досвідом підлабузництва, кинулась на підготовку до цього візиту: дами в кокошниках репетирують, як виноситимуть до трапа хліб-сіль, прибиральники наводять блиск, пропагандисти розминають роти, “фсошники” готують запасні валізки для путіна, а весь бункер гарячково розмірковує про що і як будуть говорити з Сі.

Заходи безпеки

Путін завжди був параноїком. За часи його правління його особиста служба охорони розрослася до небачених розмірів — 2,5 тисячі чоловік. Зустріч з китайським лідером сприймається як доленосна подія: будуть обговорювати важливі речі, міркуватимуть, як протидіяти зловорожому Заходу. Немає сумніву, що візит Сі охоронятимуть з потроєною пильністю: снайпери на дахах, перекриті вулиці, ППО.

Крім росіян, до охорони китайського правителя залучені і китайські спецслужби. Російське видання Motor.ru повідомляє, що на вулицях москви з’явилися китайські броньовики Hongqi N701. Два таких авто бачили на Ленінському проспекті. Йдеться про найсучасніший лімузин для голови компартії Китаю Сі Цзіньпіна. Авто вперше показали публіці менш як рік тому на саміті в Гонконзі. Подробиці про Hongqi N701 засекречені, а у вільний продаж такі машини не надійдуть. За неофіційною інформацією за десять років мають випустити лише 50 екземплярів.

Авто Сі
Броньовик Hongqi N701 вже бачили в москві. Фото: Motor.ru

Шкода, що китайський лідер не проїде на авто російського вождя, диві та гордості російського автопрому — сумнозвісному Aurus Senat. Сі Цзіньпінь безумовно був би вражений тим, як неякісно зібрано авто, адже недаремно, його не показують зблизька. Очільник КНР міг би також помітити, що 75% деталей “ісконно руского” автомобіля “запозичили” з іноземних авто. Звісно, мало надії, але була ймовірність, що зустріч з цим колісним символом росії спонукала б його розвернутися просто з трапу літака і повернутися в Пекін, аби не мати нічого спільного з цими невдахами. Однак, Цзіньпін чудово знає, куди їде — він зустрічався з путіним 39 разів.


Програма візиту

У перший день зустрічі путін і Цзіньпінь мило поспілкуються під час приватного неформального обіду. Як пише пропагандист Соловйов, спілкуватимуться “тет-а-тет”. Наступного дня очікуються основні офіційні перемовини, а після цього здійснять виступи для преси. Крім того, за підсумками переговорів очікується підписання "ряду важливих двосторонніх документів".

“Візит Сі Цзіньпіна в РФ буде носити виключно діловий характер і не буде затягнути додатковими протокольними штучками", — повідомляє рупор кремля.

Путін і Сі
Сі їде в москву, щоб допомогти путіну вийти з халепи. Фото: Gardian

Крім путіна, Сі Цзіньпін має зустрітися з Міністром оборони рф Сергієм Шойгу та головою уряду рф Михайлом Мішустіним. Обговорить економічну, “технологічну” співпрацю та “позицію стосовно України”.

Однак, судячи з тональності Соловйова, у москві дещо схвильовані тим, як можуть пройти перемовини. Турбує кремль те, шо Китай досі не висловив свого ставлення до видання ордену Міжнародного кримінального суду на арешт путіна. А ”вивірена позиція” Китаю по війні з Україною, за словами головного пропагандиста, для бункера дуже важлива.

Як готується бункер

Візит китайського лідера, як візит до стоматолога — це те, чого кремль одночасно хоче і боїться. Китай може дати зброю, боєприпаси, дрони, підтримати економічно. Відколи Захід ввів санкції проти рф, двостороння китайсько-російська торгівля сягла рекордних 190 мільярдів доларів, частка зовнішньої торгівлі росії в юанях зросла з 0,5 до 16 відсотків. Якщо хтось і може врятувати шкіру путіна від неминучої розплати, то це саме очільник Піднебесної.

Але для цього КНР повинна зважитися поставити свою економіку під удар західних санкцій. І це на тлі складної економічної ситуації, на тлі можливих масових протестів китайців, які взимку неочікувано і вперше за довгий час похитнули крісло під Сі. Підтримавши кремль, Китай ще й втрачає надію нормалізувати стосунки з ЄС і ще більше гуртує НАТО. Зважаючи на ризики, виникає питання, а чи так вже потрібно КНР підтримувати росіян?Невдалий “бліцкриг” путіна затягнувся і це шкодить Китаю. Тому КНР намагається виступати в ролі миротворця.

Путін у Маріуполі
Візит путін до Криму та Маріуполя вказує, що москва не збирається відступати. Фото: kremlin.ru

У Пекіні можуть задуматися чи не краще примусити путіна до миру, щоб він прибрав свої війська з української землі? Пов'язаний із Компартією Китаю таблоїд Global Times визнає, що війна між росією та Україною пов'язана з визнанням базових принципів ООН. Зокрема, необхідності поважати територіальну цілісність суверенних країн. Для Китаю це важливо, оскільки їх турбує Тайвань, який теж вважається територією Піднебесної згідно з міжнародними нормами.

У кремлі розуміють ризики й готуються до цього. Саме через призму підготовки до візиту Сі Цзіньпіна варто розглядати поїздку людини, схожої на путіна, до окупованого Криму і Маріуполя. Раптовий вояж вкраденими територіями України, перший, від часу повномасштабної війни, демонструє глядачам, що, мовляв, “не віддам, це моє”. Кремль хоче показати Сі та світу, що не має наміру відходити з окупованих земель, це для путіна не може бути елементом обговорення.

Якими можуть бути результати

Зважаючи на суперечності, які виникають між сторонами, можна прогнозувати, що за результатами поїздки не буде ухвалено якихось кардинальних рішень. Китай і рф підпишуть договори про спільне партнерство, Пекін і далі допомагатиме росії так, щоб не потрапити під санкції. Ймовірно, після розмови з путіним, Сі перетелефонує Зеленському і запитає щось на зразок “може б ви припинили стріляти, віддали частину території і відмовилися від контрнаступу”. А той у відповідь очікувано відмовиться, хоча заявить, що "думка Китаю дуже важлива для нас" і що очікує на подальшу співпрацю.

Але, як пише tlantic Council, здійснюючи свій візит Сі виконує низку завдань: позиціює Китай світовою потугою, миротворцем в очах Глобального півдня; дистанціюється від поразок путіна, уникнути звинувачень у підтримці агресії; підкреслює позицію Китаю щодо НАТО та Америки, які “розпалюють війну”; а також робить росію ще більше залежною від КНР. Власне, цих задач візиту Пекін досягне.

Зеленський
Для Китаю важливо отримати схвалення "мирного плану"  Зеленським. Фото з відкритих джерел 

Критично важливо для Китаю отримати підтримку свого "мирного плану" від України. Прийняття “мирної ініціативи” Пекіну “за основу” підкреслить вплив КНР і її “конструктивну позицію”, на відміну від Вашингтону, який тільки “підливає олії в вогонь”. Саме на це тиснутиме Цзіньпінь під час розмови з Зеленським. Але підіграти в цьому питанні Пекіну, означатиме допомогти йому у боротьбі зі США, тому навряд чи Київ погодиться.

Раніше ми писали про те, що можливо Китай вже надавав росії боєприпаси. Інформатор також розповідав про те, що Сі Цзіньпінь їде до путіна і хоче говорити із Зеленським: чому так терміново. А ще ми писали, як передача атомних підводних човнів Австралії може вплинути на війну в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.