Надання зброї та продаж деталей до неї, обхід санкцій. В ISW розповіли про цілі візиту Сі до путіна

Читать на русском

Китай зацікавлений в активній торгівлі з росією, але антиросійські обмеження заважають це робити. Тому Сі Цзіньпін запропонує путіну декілька схем, як обійти чинні санкції.

Читать на русском
Сі Цзіньпін розкаже путіну, як обійти санкції
Сі Цзіньпін розкаже путіну, як обійти санкції

Китай зацікавлений в активній торгівлі з росією, але антиросійські обмеження заважають це робити. Тому Сі Цзіньпін запропонує путіну декілька схем, як обійти чинні санкції.

Глава Китаю Сі Цзіньпін планує візит до росії з 20 по 22 березня, де його очікує зустріч з президентом рф володимиром путіним. За даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), під час цієї зустрічі обговорюватимуться питання щодо ухилення від санкцій та можливості Китаю виступити посередником у врегулюванні війни в Україні.

Згідно з повідомленнями, Кремль планує підписати двосторонні документи, зміст яких наразі невідомий, та обговорити актуальні питання партнерства росії і Китаю.

Зокрема, західні розвідувальні служби повідомили про можливість надання Китаєм росії летального озброєння, а також про продаж деталей для безпілотників і обладнання, що може бути використане у військових цілях.

Експерти інституту вважають, що Сі планує обговорити з путіним схеми обходу санкцій, які сприятимуть продажу та наданню китайської техніки росії.

"Сі, ймовірно, планує обговорити з Путіним і російськими офіційними особами схеми обходу санкцій, які сприятимуть продажу і наданню китайської техніки Росії", - йдеться у звіті аналітиків.

Лукашенко не просто так зустрічався з СІ Цзіньпінем

1 березня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та Сі підписали пакет з 16 угод, які можуть допомогти обійти російські санкції шляхом просування китайської продукції через Білорусь, зауважили аналітики ISW.

На їх думку, це сприятиме китайським зусиллям з позиціонування Китаю як нейтрального посередника у переговорах між росією та Україною.

Надання зброї та продаж деталей до неї, обхід санкцій. В ISW розповіли про цілі візиту Сі до путіна 1

Китай оприлюднив мирний план з 12 пунктів щодо війни в Україні 24 лютого. Хоча не зовсім зрозуміло, що саме включатимуть китайські пропозиції щодо врегулювання війни шляхом переговорів. Водночас Сі може використати свій успіх у посередництві між Іраном та Саудівською Аравією для більш широкого посередництва у цій війні.

Що передбачав так званий "мирний план" Китаю

Китай запропонував свій "мирний план" щодо політичного врегулювання війни в Україні, який був опублікований на день річниці російського вторгнення.

У документі міститься 12 пунктів, включаючи повагу до суверенітету країн, відмову від "менталітету холодної війни", припинення військових дій, вирішення гуманітарної кризи, захист цивільного населення та військовополонених, забезпечення безпеки атомних електростанцій, зменшення стратегічних ризиків, сприяння експорту зерна, припинення "односторонніх санкцій", підтримка стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок, сприяння післявоєнній відбудові.

В документі також зазначено, що важливо підтримувати зустрічні кроки Москви і Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації та повного припинення військових дій. 

Водночас ця пропозиція мирного врегулювання не відповідає принципам, визначеним Статутом ООН і, очевидно, відповідає інтересам Кремля. Це стверджує координатор Ради національної безпеки Білого дому, Джон Кірбі.

Надання зброї та продаж деталей до неї, обхід санкцій. В ISW розповіли про цілі візиту Сі до путіна 2

Він зауважив, що припинення вогню зараз означатиме перемогу росії в її спробах захоплення території України силовим шляхом. Це може дозволити російським військам продовжувати окупацію території. Крім того, росія може використати цю паузу, щоб підготуватися до нового наступу.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Китай може передати росії летальну допомогу для застосування проти України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.