Це найбільша покупка історії OpenAI
Компанія OpenAI, відома своїм чат-ботом ChatGPT, домовилася про купівлю стартапу io. Свого часу його заснував багаторічний, а нині вже колишній, головний дизайнер Apple Джоні Айв. Нова угода "вартує" рекордних $6,4 млрд і стане найдорожчою покупкою в історії OpenAI. Керівництво компанії прагне створювати нові пристрої, які могли б стати альтернативою традиційним смартфонам як основного засобу доступу до ШІ-технологій.
Про це йдеться у блозі розробника ChatGPT. Зазначається, що стартап io був заснований на початку 2024 року Джоні Айвом, який раніше присвятив майже три десятиліття роботі в Apple. Він брав активну участь у створенні культових продуктів компанії, таких як iMac, MacBook, iPhone та iPad. Залишивши Apple у 2019 році, Айв зосередився на власних ініціативах, однією з яких і став стартап io.
OpenAI інвестувала $5 млрд для повного придбання стартапу io у рамках угоди з повним акціонерним капіталом. Наприкінці 2024 року керівництво OpenAI вже придбало 23% акцій у стартапі. У результаті угоди 55 співробітників io приєднаються до OpenAI, проте Джоні Айв, за даними джерел CNBC, не стане частиною команди.
Джоні Айв та його команда OpenAI тепер зосередяться на розробці гаджетів, які будуть більш інтегровані зі штучним інтелектом, ніж стандартні смартфони. Планується, що перші такі пристрої вийдуть на ринок у 2026 році.
Айв, у свою чергу, дуже різко висловився про поточне покоління ШІ-пристроїв на зразок Humane AI Pin і Rabbit R1, назвавши їх дуже поганими продуктами з похмурим дизайном. На відміну від них новий проєкт OpenAI, за його словами, стане кульмінацією його досвіду.
"Це те, до чого я йшов все життя", - зазначив Айв.
Колишній головний дизайнер Apple візьме на себе глибокі творчі та дизайнерські обов'язки в OpenAI та io. Він та його команда з io будуть спиратися на десятиліття досвіду створення найзнаковіших категорій продуктів у світі.
За інформацією Tom's Hardware, повне придбання io є важливим розвитком для OpenAI і підкреслює її прагнення розширювати межі взаємодії з ШІ через створення фізичних пристроїв, розроблених з особливою увагою до користувальницького досвіду та дизайну. У майбутньому нові апаратні можливості OpenAI у поєднанні з провідними ШІ-технологіями можуть повністю змінити підхід до персональних обчислень та взаємодії людини з машиною у найближчі роки.
Компанія OpenAI відкликала останнє оновлення чат-бота ChatGPT. Зазначається, що через нього штучний інтелект став улесливим та не надто щирим. Тепер через цю проблему розробники з'ясовують, як зробити своє дітище приємним співрозмовником, який при цьому не маніпулюватиме емоціями.
Раніше компанія OpenAI представила експериментальну версію пошукової системи, що базується на штучному інтелекті, і назвала її SearchGPT. Цей інструмент покликаний об'єднати потужність існуючих моделей штучного інтелекту з актуальними даними з інтернету, надаючи користувачам швидкі та точні відповіді, підкріплені зрозумілими джерелами. Найвдаліші функції SearchGPT згодом будуть інтегровані в ChatGPT, розширюючи можливості цього популярного чат-бота.