ОПЕК скорочує виробництво нафти: як це позначиться на вартості пального та економіці росії

Як на це відповість Захід?

ОПЕК скорочує виробництво нафти: як це позначиться на вартості пального та економіці росії

ОПЕК+ — це альянс країн-виробників нафти, який контролює понад  половину світового видобутку цієї сировини. Їхнє рішення про скорочення видобутку означає, що на ринку зменшиться пропозиція, а значить, зросте ціна на нафтопродукти. Цього якраз і домагається кремль, який гостро потребує грошей для фінансування війни в Україні.

Чому це важливо для росії

Низька ціна на нафту взагалі зробила б її видобуток нерентабельним для російських компаній, адже вартість такого видобутку на родовищах «матушки» набагато вища, ніж в арабських країнах. Тому США та інші наші союзники докладали багато зусиль, аби ціна не росла. Усього три місяці минуло після того, як президент Байден відвідав Саудівську Аравію, лідера ОПЕК, щоби домовитися про зниження ціни. Він не зміг здобути жодних твердих зобов’язань щодо співпраці в енергетичній сфері, пише Reuters. Відносини ще більше загострилися, оскільки Саудівська Аравія не засудила дії Москви в Україні.

Диверсії на «Північних потоках» — один з аспектів енергетичної війни

Диверсії на «Північних потоках» — один з аспектів енергетичної війни

Енергетична війна — один із головних козирів путіна в цій гібридній агресії проти Заходу, і схоже, араби, поки що, вирішили його підтримати. У середу ОПЕК+ прийняли рішення скоротити видобуток на 2 мільйони барелів нафти на день. Як повідомляє Wall Street Journal, це призведе до зростання й без того високих світових цін на енергоносії, а отже, спровокує новий виток інфляції, зокрема у Європі та США. 

Кореспондент Al Jazeera Домінік Кейн, сказав, що наслідки цього рішення скажуться на споживчих цінах уже через три тижні. Своєю чергою, інфляція може спровокувати зміну політичних еліт на більш лояльні кремлю.

Реакція Заходу

Президент США Джо Байден у заяві на сайті Білого дому назвав недалекоглядним таке рішення ОПЕК+. Адже світова економіка має справу з негативним впливом вторгнення путіна в Україну, яке й далі триває.

Карін Жан-П’єр, речниця прессекретар Білого дому

Карін Жан-П’єр, речниця прессекретар Білого дому

«Очевидно, що сьогоднішнім оголошенням ОПЕК+ приєднується до росії», — сказала прессекретар Білого дому Карін Жан-П’єр.

У відповідь на це Байден наказав вивільнити 10 мільйонів барелів нафти зі стратегічного нафтового резерву США. Однак, на думку аналітиків, це мало вплине на ціни. Представники Білого дому також заявили, що вивчають способи, як приборкати ріст цін на енергоносії. Як вважається, мова може йти про застосування законодавчого обмеження на антимонопольні дії іноземних державних нафтових компаній.

Для росії, яка від початку війни втрачає у видобутку нафти близько мільйона барелів на день, це важлива перемога. Особливо, якщо зважити на те, що 5 грудня має бути запроваджене нафтове ембарго Європейського Союзу, а G-7 планує обмежити ціни на російську нафту.

Як повідомляють на сайті Єврокомісії, 6 жовтня Європейський Союз ухвалив восьмий пакет санкцій проти росії, який закладає необхідну юридичну основу для майбутнього обмеження максимальної ціни на нафту з рф.

«Нічого особистого — тільки бізнес?»

Рішення ОПЕК+ може підірвати зусилля з позбавлення кремля джерел фінансування, які є ключовими для економічної боротьби Заходу з москвою. Завдяки йому росія зможе зберегти частку ринку. Хоча зазвичай країни ОПЕК+ зберігають нейтралітет у питанні, пов’язаному з агресією рф, оскільки вони потребують російського зерна та озброєння, тут вони явно взяли сторону кремля.

Міністр енергетики Саудівської Аравії, принц Абдулазіз ібн Салман, відкинув припущення про те, що скорочення видобутку зашкодить відносинам зі США. За його словами рішення ґрунтується на прогнозах, згідно з якими попит на нафту зменшується разом зі спадом економічного зростання.

Абдулазіз ібн Салман, міністр енергетики Саудівської Аравії
Абдулазіз ібн Салман, міністр енергетики Саудівської Аравії

«Скажіть мені, де тут акт агресії? Ми будемо діяти та реагувати на те, що відбувається у світовій економіці, максимально відповідально та чутливо», — заявив він і не схотів коментувати заяви Білого дому.

Це твердження принца викликає сумнів у аналітиків. Вони вважають, що зараз невдалий час для скорочення видобутку нафти. Попри те, що глобальна економіка сповільнилася, сама ж ОПЕК заявляла, що баланс попиту та пропозиції на ринку нафти погіршується, адже росія намагається продати свою нафту. Вона наповнила своєю сировиною ринок Індії та Китаю, щоправда, з великими знижками.

Ми пояснювали, як Китай використовує енергетичні ресурси рф та перетворює її на економічну колонію.

Інформатор писав, що буде з цінами на пальне в Україні. А раніше ми розповідали про те, що російська нафта знову транспортується до Європи через південну гілку нафтопроводу «Дружба».

Богдан Зосимчук

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube