"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Голосування у першому читанні може відбутися вже цього тижня
В Україні готуються до ухвалення багатостраждального законопроєкту про мобілізацію. Цього тижня Верховна Рада у залі планує розглянути документ №10449 у першому читанні.
Про те, що законопроєкт про мобілізацію спробують розглянути вже цього тижня повідомив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко. Він також уточнив, що альтернативні проєкти законів про мобілізацію теж розглядатимуть.
"На цьому тижні є висока ймовірність, що парламент в залі розгляне цей законопроєкт, а також усі альтернативні", - повідомив Корнієнко.
У Міністерстві оборони України повідомили, що законопроєкт про мобілізацію містить ключову норму - у документів вказаний термін служби у 36 місяців, а також він містить такі механізми, які дозволять призивати українців швидко та у достатній кількості. Так, очільник управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк пояснив, що йде війна, тому часу на розгляд документа багато не має. Міноборони сподіваються, що його ухвалять швидко.
Утім адвокатська спільнота України налаштована не так оптимістично. Юристи та правознавці стверджують, що законопроєкт доведеться доопрацьовувати, оскільки він містить багато моментів, котрі суперечать чинному законодавству, або ж їх втілення неможливе через відсутність адміністративних ресурсів чи правових механізмів. Приміром, адвокат Ігор Фещенко вважає, що у теперішньому вигляді законопроєкт про мобілізацію має мало шансів на ухвалення: деякі його положення залишать без змін, от деякі слід переглянути. За словами Фещенка, із документа можуть зникнути норми щодо обов'язкової реєстрації електронного кабінету військовозобов'язаного, а також про повторне проходження ВЛК. Утім положення про терміни служби у 36 місяців, зниження призовного віку до 25 років, відстрочку від мобілізації для осіб з інвалідністю всіх груп, причини неявки до ТЦК можуть залишитися.
Багато питань викликає й те, звідки взяти гроші на проведення додаткової мобілізації в Україні. За підрахунками очільниці Комітету з питань бюджету ВРУ Роксолани Підласої, вона обійдеться бюджету у 720 млрд грн. При чому для розрахунків видатків на мобілізацію беруть цифру у 400-500 тис. осіб. За словами Підласої, на забезпечення мобілізованих одягом та на проведення військових навчань потрібно 322 млрд грн, ще 400 млрд грн треба для модернізації військової техніки.
Водночас на думку очільника фракції "Слуги народу" Давида Арахамії, є велика ймовірність, що оновлений законопроєкт про мобілізацію схвалять у першому читанні 6 лютого. Після невеликої перерви орієнтовно 14-15 лютого документ проголосують у другому читанні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.