Олексій Кулеба: жителі Київської області прихистили у себе вдома майже 80 тисяч переселенців

Читать на русском

Переміщені особи отримують дах над головою, а той, хто їх прихистив, – грошову компенсацію

Читать на русском
Олексій Кулеба: жителі Київської області прихистили у себе вдома майже 80 тисяч переселенців
Фото з відкритих джерел

Переміщені особи отримують дах над головою, а той, хто їх прихистив, – грошову компенсацію

З початку повномасштабної війни рф проти України Київська область прийняла понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Найбільше людей приїхало з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. 78,7 тисяч з них в рамках програми “Прихисток” розмістили в себе вдома жителі Київщини. 

Про це розповів голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. За його словами, до 24 лютого 2022 року в комунальних закладах області проживали 25,8 тисяч переселенців. А після початку збройної агресії кількість людей, які евакуювалися з більш небезпечних територій до столичного регіону, зросла в рази. 

Значна частина з них отримали дах над головою, користуючись інструментами урядової соціальної програми “Прихисток”, яка передбачає компенсацію від держави тим громадянам, що надали житло ВПО. Наразі жителі Київщини в себе вдома розмістили 78,7 тисяч вимушених переселенців.

“Дякую кожному, хто долучився до допомоги нашим людям та продовжує це робити. Ворог може зруйнувати житло, знищити майно, проте йому ніколи не вдасться позбавити українців людяності, жертовності та взаємодопомоги. Саме тому ми й переможемо у цій страшній війні. Підтримуючи один одного, ми наближаємо день нашої спільної перемоги”, – наголосив Олексій Кулеба.

Він зауважив, що усі громадяни, які надають прихисток для ВПО, отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану”. 

Крім того, на території Київської області розгорнуті 13 модульних містечок для тимчасового проживання: у містах Бровари, Фастів, Буча, Ірпінь, Васильків, селищах Бородянка, Макарів, Гостомель, Іванків та селі Кухарі. Вони під’єднані до комунікацій та забезпечені обігрівом. Окремі модульні будинки розміщені також на приватних садибах в Андріївці, Мощуні, Бузовій та інших населених пунктах регіону. Першочергово вони передбачені для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, літніх людей тощо. 

Що потрібно зробити, щоб взяти участь у програмі “Прихисток”

Взяти участь у програми можуть громадяни віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень і готові безкоштовно розмістити в них ВПО. Вони не мають бути родичами тих, кому збираються надати прихисток.

Для участі в програмі потрібно:

  • Зареєструвати своє житло на сайті програми “Прихисток”;
  • Не пізніше наступного дня подати заяву до органів місцевого самоврядування (виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення), вказавши ім'я та по-батькові кожної з розміщених осіб та додаючи копії документів, що посвідчують їх особи;
  • Виплата здійснюється у безготівковій формі за вказаними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа наступного місяця.

В органи місцевого самоврядування потрібно надати такі документи:

  • Копію документа, що посвідчує особу гостя-ВПО;
  • Документи, які підтверджують право власності на житлове приміщення;
  • Документ, який посвідчує особу власника житла;
  • Реквізити банківського рахунку, на які буде перераховуватись компенсація.

Щомісяця до 5-го числа власник має звертатися до органів місцевого самоврядування для отримання компенсації за попередній місяць. Для цього треба щоразу подавати заяву, у якій вказувати кількість людей, адресу, реквізити тощо. У випадку, якщо переселенці виїжджають з помешкання, або їх кількість змінюється, власник також має подати відповідну заяву.

Держава сплачує 30 грн за одну особу на добу. Тобто близько 900 грн на місяць.

Варто зауважити, що гроші нараховують лише за відсутності у власника боргів з комунальних послуг. Також для отримання виплат переселенці, які проживають в помешканні, мають обов’язково отримати довідки ВПО.

Раніше Інформатор повідомляв, чи будуть проводити масові перевірки переселенців.

Також ми пояснювали, як ВПО знайти роботу, отримати пенсію чи виїхати за кордон за допомогою “Дії”.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.