Чи будуть проводити масові перевірки переселенців: відповідь Верещук

Читать на русском

В Україні перевіряють місця проживання переселенців

Читать на русском
Чи будуть проводити масові перевірки переселенців: відповідь Верещук
Ірина Верещук

В Україні перевіряють місця проживання переселенців

Масові перевірки місць проживання переселенців зараз не на часі. Проводити їх будуть тільки в окремих випадках. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Як держава ми зобов’язані проконтролювати цільове використання коштів. Разом з тим, не можемо допустити, щоб люди, які гостро потребують грошової допомоги, перебували під перевірками чи помилково цієї допомоги позбулися. Зараз, коли постійно лунають повітряні тривоги, проблеми з електрикою та зв’язком, люди не мусять стояти в черзі в органах соцзахисту, щоб підтвердити актуальність вказаного місця проживання. Маємо чітко визначити підстави, за яких допускається проведення перевірок», – розповіла Верещук.

За її словами, перевірки місць проживання переселенців будуть проводити виключно у випадках звернення поліції до органів соцзахисту населення через підозри неправомірного отримання допомоги. Про це переселенцю обов’язково будуть повідомляти телефонним дзвінком. В усіх інших випадках проведення таких перевірок не допускається.

«Якщо вважаєте, що ваші права були порушені, – звертайтеся на гарячу лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб:+38 (066) 813-62-39», – наголошують в Мінреінтеграції.

Що відомо про перевірки переселенців

В Україні запровадили вибіркові перевірки територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Під час проведення такої перевірки, у разі відсутності переселенця за фактичним місцем проживання/перебування, представник територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає внутрішньо переміщеній особі (ВПО) повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прийти до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації. Якщо людина протягом 10 календарних днів не прийшла до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення припинить надавати допомогу на проживання з наступного місяця.

Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%.

Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.